Барометр Працівники ЗАЕС: “Росіяни тримають нас під прицілом”

Працівники ЗАЕС: “Росіяни тримають нас під прицілом”

Просмотров: 499
12 Серпня 2022, 11:57

Персонал окупованої Запорізької АЕС розповів BBC, що їх тримають під прицілом, а російські війська використовують атомну електростанцію як військову базу.

Російські війська захопили найбільшу атомну станцію в Європі на початку березня. Проте її досі обслуговують українські фахівці.

Нещодавно стало відомо , що москва використовує ЗАЕС “як щит”, водночас запускаючи з її території ракети у прилеглі регіони.

У четвер з’явились повідомлення про нові обстріли – генсек ООН випустив нове попередження щодо боїв поблизу ядерного майданчика, які “можуть призвести до катастрофи”.

Двоє робітників електростанції розповіли BBC про щоденну загрозу викрадення, а також про свої побоювання щодо “радіоактивного зараження територій навколо” або ядерної катастрофи.

У південному місті Нікополь розташована одна з найнебезпечніших оглядових точок України.

На березі Дніпра за 16 км на іншому березі можна побачити Запорізьку АЕС.

Це місце зазнало потужних обстрілів протягом останніх кількох тижнів, повідомлялося про 120 ракет за одну ніч.

Вони летять з боку Енергодара, міста, де розташована атомна станція.

У свою чергу Енергодар – й електростанція – також зазнають сильних обстрілів.

Ядерний наглядовий орган ООН стверджує, що існує “реальний ризик ядерної катастрофи”, якщо бойові дії не припиняться, а інспекторам МАГАТЕ так і не дадуть доступ.

– Мій робочий день – це постійне напруження, – каже Світлана, яка спілкується з журналістами через СМС.

Вони з її колегою Миколою тепер можуть користуватися тільки російськими сім-картами і сигнал дуже обмежений. Справжні імена не зазначаються задля їхньої безпеки.

– Змоги працювати, як раніше немає, – каже Світлана. – Останній тиждень немає навіть можливості приїхати на своє робоче місце – це небезпечно.

У суботу був обстріл азотно-кисневої станції, що викликало пожежу. Якимось дивом люди, що працюють там, вціліли.

Ще один енергодарець розповідає, що ціни в магазинах і аптеках зараз у чотири рази вищі, ніж на підконтрольній Україні території, а також не вистачає лікарів. Більшість банкоматів також закриті.

Світлана багато років працювала на заводі і каже, що снаряди падають неподалік від нього щодня.

– Психологічна ситуація важка, – додає вона. – Всюди ходять війскові зі зброєю, й всі фактично “під дулом”.

Пишуть, що росія розмістила на території ЗАЕС близько 500 військових. На нещодавніх кадрах видно, як всередину станції заїжджає військова техніка, Світлана підтверджує, що росіяни використовують станцію як базу.

– Щодня вони їздять туди-сюди на своїй техніці, – каже вона. – Вони розмістили свою техніку впритул до будівель станції, так щоб унеможливити прильоти від ЗСУ.

Від Миколи надходить повідомлення: “Персонал зараз – це заручники росіян. Інтернет вони відключили, телефони лише стаціонарні, а харчування в одній єдиній їдальні, інші вони перетворили на свої бази”.

Ведеться інформаційна атака на жителів Енергодару, росія почала обстріл окупованої нею території, щоб спробувати створити неправдивий наратив, наприклад: “Україна атакує вас, тому краще проголосуйте за приєднання до Росії, щоб ми могли вкоренитися та захистити вас”.

Призначені росією чиновники Запорізької області підписали розпорядження про проведення незабаром “референдуму”. У минулому Росія влаштовувала фіктивні голосування на території України, як-от у Криму, який вона анексувала 2014 року.

Микола розповідає далі: Прохід на всі дахи заборонений, там вони (росіяни) зробили свої пункти спостереження. Учбовий корпус теж став їхньої казармою. Зараз усе частіше персонал викрадають просто на виході зі зміни біля воріт безпеки”.Невідомо, чому відбувається викрадення, але жителі вважають, що метою є залякування, тому що росіяни намагаються встановити свої закони.

Світлана та Микола також кажуть, що росіяни скрізь залишають сміття, але вони також додають, що персоналу все ще вдається належним чином стежити за реактором.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]