Барометр Велика китайська ганьба – Піднебесна вже не могутня

Велика китайська ганьба – Піднебесна вже не могутня

Просмотров: 908
3 Серпня 2022, 09:30

Як із претендента на титул гегемона перетворитися… на незрозуміло що. Це про Китай. Багато хто з вас неодноразово чув фразу “останнє китайське попередження”. Але чи всі знають, звідки в нього ростуть, як кажуть, ноги? Справа в тому, що ноги, як не дивно, ростуть із Тайваню.

Далеким, але погожим 7 вересня 1958 Пекін на адресу Вашингтона направив перше “останнє попередження” щодо польотів авіації США на острів Тайвань. Китай обурювали польоти американської авіації, особливо військово-транспортного типу, на острів, який не визнавав комуністичного режиму у Пекіні. У результаті станом на грудень 1964 року таких попереджень було вже понад 900.

Комуністичний Китай тільки й міг, що бризкати слиною і погрожує, а за фактом… А за фактом тільки стрясав повітря. Зрозуміло, зараз Китай, зразка 2022 не такий, як Китай зразка 1964 року.

Чи, насправді, такий само?

Насправді, саме так. Так, здається, що економічно він набрав ваги, але це обман – економіка Китаю це велика мильна бульбашка. Економічна криза КНР 2016 і 2018 років, про які багато хто не чув, тому прямий доказ.

У 2018 році за час торгової війни США та КНР китайський юань опустився в ціні на 6,8%, досягнувши свого мінімального значення з грудня 2017 року, що стало наслідком затяжної економічної кризи 2016 року. До речі, тоді падіння було максимальним з часів девальвації юаня в серпні 2015 року, яке було ознакою кризи 2016.

Індекс китайських цінних паперів Shaghai Composite завдяки торговій війні впав у ціні на 20%, що спричинило відтік інвестицій. Загалом фондовий ринок КНР втратив трильйон доларів капіталізації.

Для залучення інвестицій Державний Комітет з розвитку та реформи та Міністерство комерції КНР пішли на безпрецедентний крок, що дозволяє іноземним компаніям у низці галузей КНР мати частку у розмірі 51%, тоді як раніше верхньою планкою було 25%. Але особливого ажіотажу серед інвесторів такі бонуси не викликали.

З 2018 по 2019 рік через торговельну війну зі США Китай втратив більше трильйона доларів. Копійки для великої та могутньої піднебесної? Розкажіть це мешканцям Сіхайгу у Нінся-Хуейському автономному районі. А, хоча так… не розкажете… Адже не лише англійської, там навіть традиційної китайської не особливо знають.

Армія Китаю… Це як армія російської федерації, яку вважали другою армією у світі та яка обнулилася об таку країну як Україна. А що було б, якби армія Росії зіткнулася з армією США? Тотальна анігіляція.

Китай це великий надувний міхур, який десятиліттями крав технології, копіював ідеї та, маючи багату культуру та спадщину, банально – копіпастив, але не створював свого.

Влада в самому Пекіні чудово розуміла, на що вона реально здатна у разі конфронтації з Тайванем і його союзниками. Оскільки, тим не менш, у Китаї аналітика краще, ніж у Росії. Але вони вирішили відреагувати на візит Ненсі Пелосі до Тайваню саме так. Довгостроковою бравадою та погрозами у стилі великого та грізного Сі, відомого у внутрішніх колах компартії КНР як Вінні-Пух.

Ок. Що зрештою?

У результаті велика китайська ганьба. Адже одна, поважного віку дама, змогла одним махом обнулити все те, що вважали по праву, після обнулення росії, другим потенціалом у світі, а будь-які загрози того, кого у внутрішньому середовищі за очі називають Вінні-Пухом, тим більше вважатимуть такими, що не заслуговує поваги лідера. “Здобули?”

Немає більше гегемонів у світі. Є ті, хто ступенем своєї бадьорості лише показали свою нікчемність.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2024 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2024 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]