barometr Інфляція в Україні складе понад 30% – прогноз НБУ

Інфляція в Україні складе понад 30% – прогноз НБУ

Просмотров: 216
21 Липня 2022, 15:01

Національний банк України прогнозує інфляцію у понад 30% за підсумками 2022 року.

Інфляція в Україні складе понад 30% - прогноз НБУ

Про це повідомив голова НБУ Кирило Шевченко на брифінгу.

“Інфляційний тиск буде зберігатися і надалі: за підсумками 2022 року інфляція перевищить 30%. У наступні роки вона суттєво сповільниться, хоча все ще перебуватиме значно вище за мету Національного банку в 5%, насамперед через наслідки війни”, – сказав він. 

За його словами, базовий сценарій прогнозу передбачає повноцінне поновлення роботи чорноморських портів з початку наступного року. Водночас найближчими місяцями і надалі висока ймовірність подальших терористичних атак РФ на об’єкти інфраструктури та виробничі потужності в містах України, що підриватиме логістику, підвищуватиме ризики бізнесу та розхитуватиме очікування. Збережуться також найвищі світові ціни на енергоносії.

“У таких умовах Національний банк проводитиме жорстку монетарну політику насамперед для недопущення розбалансування очікувань, а також для підживлення інтересу до гривневих активів та зниження тиску на міжнародні резерви. Це підтримає фінансову стабільність і частково послабить інфляційний тиск, але інфляція все ж таки зростатиме і наприкінці року дещо перевищить 30%”, – сказав Шевченко.

За базовим прогнозом Нацбанку, 2023 року відновиться логістика, знизиться ризики для бізнесу і поступово зростатимуть урожаї. Такий розвиток подій позитивно вплине на очікування, а також безпосередньо послабить проінфляційний ефект шоків з боку пропозиції. Також зниженню інфляції в Україні сприятиме поступове вщухання світової інфляції та жорстка монетарна політика Національного банку.

Глава НБУ зазначив, що споживчий та інвестиційний попит після війни ще досить тривалий час залишатиметься стриманим, що також сприятиме уповільненню інфляції у наступні роки. Натомість збереження на високих рівнях цін на енергоносії заважатиме суттєвішому зниженню інфляції та вимагатиме перегляду тарифів на житлово-комунальні послуги для збалансування державних фінансів.

“Враховуючи наслідки війни та значний внесок від підвищення адміністративних цін, інфляція у 2023 році знизиться до 20,7%, а у 2024 – до 9,4%. Її повернення до мети 5% передбачається у 2025 році”, – сказав Шевченко.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]