barometr В Южноукраїнську заборонено російську мову в закладах освіти, – Сергій Горностай

В Южноукраїнську заборонено російську мову в закладах освіти, – Сергій Горностай

Просмотров: 6079
21 Липня 2022, 12:34

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради прийняв рішення «Про припинення використання  російської мови в закладах освіти та установах освіти Южноукраїнської міської територіальної громади».

Сергій Горностай

Про це заявив заступник міського голови Южноукраїнська Сергій Горностай.

Відповідне рішення було прийняте 8 липня 2022 року виконавчим комітетом одноголосно.

«Заборонити використання російської мови в закладах освіти я пропонував ще в минулому році, проте були перепони з боку меншинств та звинувачення в обмеженні прав. Але сьогодні, коли 24 лютого 2022 року російська федерація ганебно напала на Україну з’явилась повна підтримка навчання учнів нашого міста мовою народу, який тут проживає споконвіків», – сказав Сергій Горностай.

Дійсно, війна змінила навіть тих, хто симпатизував російській федерації або є коріним росіянином. Війна заставила дивитися іншими очами на щоденні речі, на наші народні звичаї та цінності, багато хто задумався і про використання мови у спілкуванні між близькими, колегами, знайомими хоча раніше цього не помічав.

В Южноукраїнську завжди дотримувались правил вільного вибору мови навчання для дітей, маючи хоч і не повністю наповнені класи, які навчалися російською мовою на базі Южноукраїнської школи №4.

Для цього було багато підстав: і навчальні плани, які це передбачали, і підручники, якими були забезпечені учні і пізнавальна та художня література якої було вдосталь, але життя змінило нас і наші погляди.

Російська мова сьогодні це мова агресора, мова якою розмовляють ті, хто нищить наші міста і села, хто руйнує нашу інфраструктуру, руйнує навчальні заклади, вбиває наших синів і дочок, малолітніх дітей, мирних мешканців міст і сіл, палить наші поля знищуючи наші  врожаї, робить багато такого про що страшно сказати.

Починаючи з 1 вересня цього року  в закладах і установах освіти Южноукраїнської міської територіальної громади припиняється функціонування класів з російською мовою навчання, вивчення російської мови як предмету, спілкування російською мовою в закладах і установах освіти під час освітнього та виховного процесів, при веденні документообігу.

Крім цього буде проведено інвентаризацію шкільних бібліотек, вилучення літератури рекомендованої Міністерством освіти із освітнього процесу.

Українська мова в нашій державі стане престижною лише тоді, коли ми не будемо її соромитися, коли вона стане візитною карткою нашої держави.

Адже територію можна відвоювати, а коли вмирає мова, то вмирає і нація. Недаремно кажуть, що мова — ключ до Вічності, пароль до дверей Всесвіту.

Сьогодні говорити українською мовою – це бути бійцем за націю, за Україну, підтримувати і вірити у збройні сили України. Мова – це зброя, це символ Батьківщини.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]