Барометр Экс-депутат Южноукраинского горсовета Горностай назвал решение суда незаконным

Экс-депутат Южноукраинского горсовета Горностай назвал решение суда незаконным

Просмотров: 100
22 Серпня 2013, 13:34

Как сообщает Николаевский сайт «Новости-N», в редакцию пришло письмо от экс-депутата Южноукраинского горсовета Сергея Горностая.

В нем содержится Официальное заявление относительно постановления Николаевского окружного административного суда о досрочном прекращении полномочий депутатов-совместителей. Напомним, что 10 августа Николаевский окружной административный суд отменил решение Южноукраинской территориальной комиссии, которая 7 августа 2013 г. лишила депутатских мандатов представителей ВО «Батькивщина» Александра Ильясова и Юрия Куришко.

Горностай утверждает: «Вынося такое решение, подчеркиваю, незаконное, судьи Николаевского окружного административного суда нарушили присягу судьи, а данное постановление в случае вступления в законную силу, приведет к юридическому коллапсу».

Экс-депутат намерен обратиться по этому вопросу к Президенту Украины и в Регламентный комитет Верховной Рады.

Далее публикует заявление на языке оригинала.

Офіційна заява щодо постанови Миколаївського окружного адміністративного суду стосовно дострокового припинення повноважень депутатів-сумісників

10 серпня 2013 року відбулась значна подія в законодавстві, а саме в законі, який регламентує депутатську діяльність місцевих рад.

Постановою Миколаївської окружного адміністративного суду скасовано рішення Южноукраїнської міської виборчої комісії, яка прийняла постанову щодо припинення депутатських повноважень двох депутатів місцевої ради, які суміщали посади не сумісні з виконанням депутатських повноважень та призначила вибори по мажоритарному окрузі.

Мова йде про двох громадян України, Куришко Юрія та Ільясова Олександра, які достроково припинили свої депутатські повноваження у день призначення їх на посади в Южноукраїнську міську раду не сумісні з депутатською діяльністю, відповідно заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради та керуючого справами виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради.

Постанова Миколаївської окружного адміністративного суду фактично знищила Закон України “Про статус депутатів місцевих рад”, а саме п. 4 ч. 1 статті 5 “Дострокове припинення повноважень депутата місцевої ради”, в якій законодавець зазначив, що повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково за наявності перелічених підстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення відповідної ради у разі обрання або призначення його на посаду, зайняття якої згідно з Конституцією України і законом не сумісне з виконанням депутатських повноважень. Такими посадами є керуючий справами та заступник міського голови виконавчих органів місцевої ради..
Але, в своїй постанові Миколаївській окружний суд перевершив навіть сам себе, в мотивувальній частині зазначив: – Посадою, несумісною з виконанням депутатських повноважень, є членство у складі виконавчого комітету.

Невже, такий шановний суд не знає, що членство у виконавчому комітеті – це не посада? Невже суд не знає, що виконавчий комітет, який утворюють місцеві ради – це громадський орган в якому люди не працюють на постійній основі? Невже суд не знає, що на посади в органи місцевого самоврядування обирають або призначають?
Виносячи таке рішення, наголошую, незаконне, судді Миколаївського окружного адміністративного суду порушили присягу судді, а дана постанова у разі набуття законної сили, призведе до юридичного колапсу, в наслідок якого посадові особи місцевого самоврядування, яких було обрано депутатами, зможуть не входити до складу виконавчого комітету, займаючи не сумісні з діяльністю депутата посади. Це грубо суперечить та порушує ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні” та ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”.

Тепер, виходячи з рішенням суду не існує сумісництва депутатської діяльності, та можливо займати будь які посади в радах, їх виконавчих органів та апараті, і не важливо, що це суперечить діючому законодавству.

Окрім того, що я оскаржив постанову Миколаївського окружного адміністративного суду, яке здивувало мабуть всіх законодавців та юристів, я буду звертатися до Президента України, як гаранта Конституції, Верховної Ради України, до Регламентного комітету Верховної Ради з пропозицією розглянути Постанову Миколаївського окружного адміністративного суду та внести зміни або взагалі скасувати деякі статті зазначених законів, які регулюють діяльність депутатів місцевих рад, оскільки вони не працюють в нашій державі.
Суд, який в першу чергу повинен захищати права громадян та приводити у відповідність до закону всі порушення, своїм рішенням довів, що Закон для них не писаний. Такі рішення взагалі ставлять під сумнів всю правову систему держави.

З повагою, Сергій Горностай 

Швидкий кредит на картку з поганою кредитною історією, без довідок, без дзвінків і без фото.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]