Барометр Ветерана войны из Южноукраинска Евгению Пустовойт поздравили с 76-й годовщиной Победы
Ветерана войны из Южноукраинска Евгению Пустовойт поздравили с 76-й годовщиной Победы
Просмотров: 2986
9 мая 2021, 19:14

За дорученням адміністрації і профспілкового комітету ЮУАЕС представники ветеранських організацій атомної електростанції і міста привітали учасницю бойових дій Другої світової війни Євгенію Пустовойт.

— «Я чекала на вас. Дуже дякую за увагу до нас, фронтовиків, за турботу, за тепло. Ми надзвичайно цінуємо кожне добре слово, щире піклування і пам’ять про Перемогу. Для нас це дуже важливо», -подякувала гостям Євгенія Лаврентіївна.

Від імені адміністрації і трудового колективу ВП ЮУАЕС голова ветеранської організації колишніх працівників атомної електростанції Микола Сидоров передав Євгенії Лаврентіївні матеріальну допомогу з побажаннями міцного здоров’я та бадьорості духу.

Незламна, сильна, життєлюбна і дуже світла душею – такою знають южноукраїнці Євгенію Пустовойт. Ще до минулого року вона зустрічалась зі школярами, брала участь у заходах міського музею. Розповідала про свою долю, про війну, яку зустріла в неповних 17 років. Була вже дипломованою медичною сестрою.

Працювала в Одесі. Після мобілізації воювала на кордоні з Румунією, брала участь в обороні Одеси, Севастополя. У складі 47 медсанбату рятувала життя пораненим до літа 1942 року. 2 червня її взяли в полон. Холод, голод, хвороби, серед яких висипний тиф, не зломили юну Євгенію.

Гучним протестом стала загальна відмова полонених працювати на військових заводах у Німеччині. За це їх вкинули до застінків концтабору Равенсбрюк. Його називали табором смерті. Для Євгенії він став місцем жаху, знущання та каліцтва.

Від важкої праці у неї викривився хребет, після побоїв жорстокою наглядачкою, що була взута у ковані чоботи, залишився зламаний стегновий суглоб.

— «З таким болем у серці, як ми, в’язні концтаборів, мабуть, ніхто не чекав Перемоги. Ми цілували запилені обличчя наших визволителів, це були війська маршала Рокосовського, і не вірили у своє щастя. В те, що вижили… Цього неможливо передати словами», — згадує Євгенія Лаврентіївна. Зараз їй 96 років. І 76 з них найголовнішим святом у житті для неї є День Перемоги.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".


© 2013-2020 информационный сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукция сайта "Барометр" является его собственностью.

Публикация и использование материалов разрешено только при наличии активной гиперссылки на источник.

Редакция сайта может не разделять мнение автора и не несет ответственность за авторские материалы.

© 2013-2020 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]