Барометр Гидроэнергетики Южно-Украинского энергокомплекса начали сработку Александровского водохранилища

Гидроэнергетики Южно-Украинского энергокомплекса начали сработку Александровского водохранилища

Просмотров: 754
30 Липня 2020, 11:55

Гідроенергетики Каскаду ГЕС-ГАЕС Южно-Українського енергокомплексу  22 липня розпочали спрацювання Олександрівського водосховища для забезпечення санітарно-екологічного попуску води в нижній течії Південного Бугу.

За сьогоднішніх умов, коли витрати води в річці вище за течією складають 7-10 м3/с, з Олександрівського водосховища щосекунди скидається 12,1 кубометра – попуск, приписаний Міжвідомчою комісією з узгодження режимів роботи штучних водойм на Південному Бузі на весняно-літній період 2020 року.

За п’ять діб, з 22 по 27 липня, рівень Олександрівського водосховища знизився на 0,12 м.

– «Щодоби рівень водосховища знижується на 2-3 см. В об’ємному виразі це становить 250-300 кубометрів, – наголошує заступник начальника гідротехнічного цеху Каскаду ГЕС-ГАЕС Андрій Гнезділов. – Чекати поповнення нізвідки, від маловоддя страждає сьогодні не лише пониззя Південного Бугу. Ладижинське водосховище, що нині утримує основний запас прісної води ріки,  вже спрацьоване на 25 см, тобто на 1/5 ємності».

– «Олександрівська ГЕС сьогодні працює одним гідроагрегатом на потужності 1 МВт. Це мінімальна потужність, яку ми можем нести. Далі лише холостий хід з зупинкою гідроагрегату та пропуск води транзитом: скільки приходитиме у водосховище, стільки ми й пропускатимемо»,- доповнює начальник Олександрівської ГЕС Богдан Солтановський.

Починаючи з 2010 року, дозволений рівень Олександрівського водосховища становить 16 метрів. Станом на 30 липня його вже спрацьовано до 15,5 м. Згідно зі встановленими правилами, спрацювання водойми можливе до позначки 14,4 метра. За збереження такої тенденції її буде досягнуто приблизно через місяць, у разі ж погіршення гідрологічної ситуації – ще раніше. Тобто, водогосподарський запас води, який нині складає 11 млн м3, повністю вичерпається менш ніж за 4 тижні. Попереду ж – традиційно сухі кінець літа та початок осені.

Варто зазначити, що нинішній рік і його літній період, зокрема, досить типові. У спекотні літні та перший осінній місяці ситуація наближається до критичної, або є критичною практично щороку вже протягом двох десятиліть.

Фахівці-гідроенергетики Каскаду ГЕС-ГАЕС наголошують: уточнений проєкт гідрокомплексу передбачає максимальну рівневу позначку Олександрівського водосховища 20,7 метра. При цьому для роботи Ташлицької ГАЕС достатньо рівня водойми 16,9 м. Решта закумульованої води призначатиметься для сезонного регулювання стоку річки, зрошування сільськогосподарських угідь і забезпечення комунально-побутових потреб регіону впродовж усього року.

Додатково

Олександрівське водосховище, розташоване в каньйоні р. Південний Буг, у складі гідротехнічних об’єктів Южно-Українського енергокомплексу забезпечує виробництво електроенергії на Олександрівській ГЕС і служить нижньою водоймою для Ташлицької ГАЕС.

Олександрівський гідровузол використовується також як захисний бар’єр під час проходження весняних паводків та виконує роль водного акумулятора для зниження вододефіциту в нижній течії Південного Бугу на період літньої межені.

Ташлицька ГАЕС і Олександрівська ГЕС – складові Южно-Українського енергокомплексу, що є єдиним в Україні підприємством з комплексним використанням базових ядерних, а також маневрених гідро- та гідроакумулюючих потужностей.На нинішньому етапі в експлуатації перебувають 3 атомні енергоблоки сумарною встановленою потужністю 3000 МВт Южно-Української АЕС, 2 гідроагрегати сумарною потужністю 9,8 МВт Олександрівської ГЕС і 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт Ташлицької ГАЕС.

Спорудження гідроакумулюючої електростанції триває. Наказом президента ДП «НАЕК «Енергоатом» від 12 березня 2019 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС. Введення гідроагрегатів №№ 3-6 (м. Южноукраїнськ Миколаївської області (Коригування)» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]