Барометр В Угорщині скасували рішення про вихід із Міжнародного кримінального суду

В Угорщині скасували рішення про вихід із Міжнародного кримінального суду

Просмотров: 94
27 Травня 2026, 16:37

Національна асамблея Угорщини проголосувала за законопроєкт, який скасовує вихід країни з Міжнародного кримінального суду.

Про це повідомляє Telex 27 травня.

Пропозицію підтримали 133 депутати від партії «Тиса», 37 депутатів від «Фідес–KDNP» проголосували проти, а 5 депутатів від «Мі Хазанк» утрималися. Рішення набере чинності наступного дня після опублікування закону.

Минулого тижня намір зупинити процес виходу вже підтримав уряд країни, а законопроєкт подав прем’єр-міністр Петер Мадяр.

Він обґрунтував пропозицію тим, що «для підтримки міжнародного миру та безпеки й захисту прав людини необхідно притягнути винних у найсерйозніших міжнародних злочинах до відповідальності в міжнародному судовому форумі». За його словами, для цього необхідно зберегти участь Угорщини у Статуті Міжнародного кримінального суду.

Контекст

Намір вийти з МКС угорський уряд озвучив 2025 року, коли при владі ще був Віктор Орбан. А за рік до того угорські медіа писали, що Орбан доручив трьом міністрам проаналізувати наслідки ймовірного виходу з МКС. Зокрема, у контексті членства в Європейському Союзі.

Читайте тільки найкраще Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2026 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2026 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]