Президент Володимир Зеленський 14 квітня підписав законпро продовження дії чинного військового збору й після скасування воєнного стану.

Про це повідомляється у картці законопроєкту на сайті Верховної Ради.
7 квітня Верховна Рада на виконання вимог МВФ ухвалила за основу та в цілому урядовий законопроєкт №15110 щодо продовження дії військового збору на три роки після завершення війни.
Закон передбачає продовження дії чинних положень податкового законодавства щодо справляння військового збору на три роки, наступні за роком, в якому буде припинено воєнний стан.
Це рішення ухвалене на виконання Меморандуму між Україною та Міжнародним валютним фондом про економічну та фінансову політику від 13 лютого 2026 року.
Документом передбачено, що військовий збір зараховуватиметься до спеціального фонду державного бюджету України та спрямовуватиметься на забезпечення потреб Збройних сил України.
Передбачено, що протягом трьох років, наступних за роком, в якому припинено або скасовано воєнний стан, діятимуть поточні ставки військового збору:
За розрахунками Мінфіну, продовження справляння військового збору у чинних на сьогодні розмірах дозволить залучати до держбюджету близько 140 млрд гривень у рік.
Читайте тільки найкраще Telegram-канал "Барометр".