
Про це повідомили в СБУ, пише Рубрика.
"Контррозвідка Служби безпеки України встановила особу розвідника угорської військової розвідки, який керував агентурною мережею, викритою СБУ навесні 2025 року на Закарпатті", йдеться у дописі.
Тоді силовики затримали двох агентів, які збирали дані про:
військову захищеність регіону,
місцеві суспільно-політичні настрої,
можливу реакцію населення у разі введення туди угорських військ.
Слідчі встановили, що Андре з 2016 по 2020 рік працював у Грузії під прикриттям дипломатичної місії, а з 2021 року почав розвідувально-підривну діяльність проти України. Він завербував колишнього військового з Берегівського району та активував його у вересні 2024 року для збору інформації на Закарпатті.
Агентурна мережа під керівництвом Андре документувала дислокацію українських військ, зокрема бойові позиції ППО, а також шукала кандидатів для вербування серед військовослужбовців та правоохоронців. Особливу увагу угорська розвідка звертала на колишніх і кадрових військових, а також працівників правоохоронних органів.
Окрім цього, за наявними даними, Андре використовував для вербування можливості угорських дипломатичних установ на Закарпатті, до яких місцеві жителі подавали анкети з персональними даними на отримання угорського громадянства. Для залучення до співпраці іноземний спецслужбіст обіцяв гроші та різні преференції від Угорщини.
Вербувальні зустрічі та агентурні контакти здебільшого проводилися у власному автомобілі Андре, який використовував оперативний псевдонім. Серед вербованих були колишня контрактниця ЗСУ та інші військовослужбовці, частину з яких СБУ вже затримала.
Контррозвідка продовжує заходи для встановлення всіх учасників угорської мережі на Закарпатті. Усіх причетних планується притягнути до відповідальності за злочини проти держави.
Служба безпеки України закликає громадян бути пильними.
Нагадаємо, Служба безпеки затримала ще 5-х проросійських інтернет-агітаторів, які діяли на Київщині та Прикарпатті. Зловмисники публічно підтримували війну рф проти України та виправдовували воєнні злочини рашистів. Серед затриманих – 58-річний колишній функціонер забороненої партії «Наші» екснардепа Євгена Мураєва.
Також повідомлялось, що Служба безпеки затримала у Миколаєві ще одного учасника агентурної групи спецслужб рф, яку викрили у березні цього року. Тоді під час спецоперації в обласному центрі затримали 4-х російських агентів, які коригували ракетно-дронові удари по місту.
Читайте тільки найкраще Telegram-канал "Барометр".