
Про це йдеться в повідомленні НАБУ, передає Рубрика.
У відомстві наголошують, що він є підозрюваним у справі про махінації із землями ринку “Столичний”.
Правоохоронці не називають імені підозрюваного, але з матеріалів справи випливає, що йдеться саме про Юрія Іванющенка.
У НАБУ зазначили, що під час слідства детективи виявили “стійкі фінансові зв’язки” підозрюваного з Росією.
Ще у вересні минулого року бюро оголосило ексдепутата в розшук за підозрою у легалізації 18 гектарів державної землі на суму понад 160 мільйонів гривень. За даними слідства, між Іванющенком та столичною забудовницею виник корпоративний конфлікт за контроль над ринком “Столичний”, розташованим у передмісті Києва.
Детективи НАБУ також виявили “стійкі фінансові зв’язки підозрюваного з державою-агресором”.
“Зокрема, встановлено факти функціонування на тимчасово окупованих територіях та території РФ пов’язаних з підозрюваним компаній, які сплачували податки до російського бюджету”, – йдеться в повідомленні.
Крім того, сам Іванющенко, за інформацією НАБУ, використовував паспорт російської федерації та мав зв’язок із особами, причетними до фінансування збройних формувань і окупаційних органів РФ.
Що передувало?
Нагадаємо, у жовтні минулого року ВАКС заочно взяв під варту колишнього народного депутата від Партії регіонів Юрія Іванющенка, відомого як “Юра Єнакіївський”. Його підозрюють у причетності до корупційної схеми із заволодіння 18 гектарами державної землі ринку “Столичний” під Києвом.
Як повідомив журналіст Олег Новіков, Іванющенко може переховуватись у російській федерації або на тимчасово окупованих територіях України.
Колишнього нардепа підозрюють у легалізації 18 га землі державної власності ринковою вартістю понад 160 млн грн.
За даними слідства, до реалізації оборудки щодо ринку “Столичний” причетні:
колишній народний депутат України від Партії Регіонів Юрій Іванющенко (“Юра Єнакіївський”, – ЕП),
столична забудовниця Владислава Молчанова,
екскерівник обласного управління Держгеокадастру України.
Розслідування встановило, що навесні 2021 року, під час корпоративного конфлікту між Іванющенком і Молчановою за контроль над ринком “Столичний”, забудовниця організувала виведення активів ринку на підконтрольних осіб.
У НАБУ повідомили, що, за даними слідства, службовці Держгеокадастру внесли в Державний земельний кадастр зміни, що дозволило цьому органу розпоряджатись земельним масивом, на якому розташовується гуртовий ринок площею понад 150 га.
Надалі земельну ділянку передали в оренду товариству, підконтрольному забудовниці.
Після цього керівник товариства відмовився від частини отриманої в оренду землі на користь 9 осіб, які на підставі наказу в.о. керівника Головного управління Держгеокадастру у Київській області з порушенням норм земельного законодавства одержали у власність 9 земельних ділянок площею 18 га.
Згодом земельні ділянки на підставі удаваних правочинів продали трьом товариствам, пов’язаним із забудовницею.
Читайте тільки найкраще Telegram-канал "Барометр".