У місті Нікополь фіксують “жаб’ячу навалу”. Місцеві кажуть, що жаби “буквально всюди”, але небезпеки для людей вони не становлять.
“Люди жартують: “Як не сарана, то жаби… Що далі?” – зазначили на сторінці у Facebook із новинами Дніпропетровської області.
Як повідомили у “Нікополь LIVE”, навалу помітили після дощу – на вулицях з’явилися сотні земляних жаб. Вони заполонили тротуари та дороги, бачили їх і поблизу багатоповерхівок. Проте місцевих жителів заспокоїли, що ці жаби жодної небезпеки не становлять, а навпаки, приносять користь. Вони знищують різних шкідників – комах, слимаків і навіть дрібних жуків.
Нашестя жаб у Нікополі: чому це відбувається
Голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук опублікував пояснення щодо масової появи жаб у Нікополі від доктора біологічних наук та завідувача кафедри Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету Романа Новицького.
Професор наголосив, що нашестя і жаб, і сарани — це рідкісні, але не аномальні явища. Підрив дамби Каховської ГЕС призвів до знищення водосховища та зникнення природного балансу, а спекотне та посушливе літо створило ідеальні умови для розмноження сарани. Водночас, вітер допомагав їм поширюватися на сотні кілометрів.
Новицький попередив, що сарана може дістатися Полтавської, Кіровоградської та інших областей, але закликав не панікувати. За його словами, природні механізми саморегуляції мають спрацювати вже найближчими тижнями. При цьому боротися із сараною за допомогою хімікатів біолог не радить, адже вони також знищують корисних комах, птахів та дрібних тварин.
Експерт запевнив, що ситуація в регіоні — природна та тимчасова, а екосистема стабілізується сама. Що ж до нашестя жаб, він пояснив це сезонним явищем, яке трапляється щорічно. Цього року “жаб’яча навала” просто зняли та поширили через соцмережі.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".