Барометр Український Парламент підтримав вихід України з конвенції про заборону протипіхотних мін

Український Парламент підтримав вихід України з конвенції про заборону протипіхотних мін

Просмотров: 269
15 Липня 2025, 15:26

Верховна Рада 15 липня підтримала вихід України з Оттавської конвенції, яка забороняє застосування, накопичення та виробництво протипіхотних мін.

Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко, пише Рубрика.

Як зауважив нардеп, за це рішення проголосували 299 народних депутатів.

Нагадаємо, що 29 червня Україна прийняла рішення про вихід з Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін. Це сигнал для всіх країн, які межують з росією. Водночас президент наголосив, що Україна усвідомлює складнощі процедури виходу, коли це здійснюється в умовах війни.

У Міністерстві закордонних справ України наголошували, що Україна з моменту ратифікації конвенції у 2005 році сумлінно виконувала її положення. У 2014 році росія почала проти України агресію, яка через 8 років переросла в повномасштабне вторгнення. Не бувши державою-учасницею Оттавської конвенції, росія використовувала протипіхотні міни як метод ведення війни, пояснили у відомстві.

У відомстві назвали рішення про вихід із конвенції “необхідним та відповідним рівню загроз”, адже йдеться “про виживання та збереження України як суверенної, незалежної та вільної держави”.

Зазначимо, що Естонія разом із Польщею, Латвією та Литвою ще в березні оголосили про вихід з Оттавської конвенції. У спільній заяві країн йдеться, що з часу ратифікації цієї конвенції безпекова ситуація в регіоні значно погіршилася, а збройні сили повинні мати “гнучкість та свободу вибору” для захисту.

Що відомо про конвенцію?
Оттавська конвенція набула чинності 1 березня 1999 року. До серпня 2022 року 164 держави ратифікували договір або приєдналися до нього, серед них — Україна. Верховна Рада ратифікувала договір ще 2005 року.

Конвенція спрямована на знищення протипіхотних наземних мін у всьому світі. Крім того, вона зобов’язує країни-учасниці знищувати запаси цієї зброї та розміновувати території. А втім, великі держави, які є колишніми або чинним виробниками наземних мін, не стали підписувати договір. До них належать США, Китай і росія.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2025 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2025 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]