Про це пише Рубрика, посилаючись на НАБУ.
Як повідомили джерела “УП”, ім’я екстрадованої – Людмила Приходько.
У НАБУ зазначають, що жінка є однією з учасниць організованої групи, яка протягом тривалого часу реалізовувала незаконну передачу державної землі. Вона перебувала в міжнародному розшуку з 5 березня 2024 року, а у березні 2025 року її затримали у Німеччині.
Згодом ФРН задовольнила запит України на екстрадицію.
У НАБУ зазначають, що екстрадиція стала можливою завдяки співпраці з правоохоронцями Німеччини, Польщі, Офісом генерального прокурора України та українським офісом Інтерполу.
Передача підозрюваної відбулася на міжнародному пункті пропуску “Краківець-Корчова”, після чого її доставили до суду. Там їй обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави в 10 мільйонів гривень.
Нагадаємо, що 27 грудня 2022 року поліція Франції затримала Жеваго на гірськолижному курорті Куршевель. Суд у Шамбері за поданням ДБР виніс рішення про екстрадиційний арешт Жеваго.
Жеваго, якого підозрюють у розтраті, не може залишати материкову Францію, хоча він і вніс заставу в 1 мільйон євро та вийшов з-під варти.
Також у травні 2025 року в Іспанії правоохоронні органи затримали колишнього першого заступника секретаря РНБО. В Україні він фігурує у справі про зловживання під час закупівлі автівок для українських військових.
Окрім того, слідча група Служби безпеки України та Офіс генпрокурора провели спільну роботу з правоохоронними органами країн-партнерів у Монако, які й затримали сина експрезидента “Мотор Січі” В’ячеслава Богуслаєва – Олександра: він разом з батьком фігурує у справі про розкрадання активів промислового гіганта.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".