Про це повідомив у Телеграмі постійний представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук, пише Рубрика.
Яке рішення?
"Погоджено пропозицію Міністерства цифрової трансформації стосовно реалізації протягом двох років експериментального проєкту щодо використання засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг для працевлаштування. Затверджено Порядок реалізації експериментального проєкту", – написав Мельничук.
Як це працює?
Що передбачено Порядком?
Ним передбачено, що працевлаштування включає:
вступ на державну службу на посади державної служби категорій «Б» та «В»;
призначення на посади працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування, до державних органів, що є учасниками експериментального проєкту, а також прийняття на роботу до державного підприємства «ДІЯ».
Хто буде учасниками експерименту?
Учасниками експериментального проєкту визначено Міністерство цифрової трансформації, Міністерство економіки, Національне агентство України з питань державної служби, державне підприємство “ДІЯ” та громадян України, які бажають працевлаштуватись з використанням засобів Порталу Дія.
Нагадаємо, що українські компанії дедалі активніше підтримують експериментальний проєкт Державної служби зайнятості, який сприяє залученню жінок до професій, де традиційно переважали чоловіки. Ініціатива має на меті не лише зміцнити кадровий потенціал підприємств, а й допомогти жінкам стати більш конкурентоспроможними на сучасному ринку праці.
Також новий цифровий застосунок для пошукачів роботи запустила Державна служба зайнятості. Підтримали розробку Польща, Німеччина та Програма розвитку ООН.
Окрім того, акціонерне товариство “Українська оборонна промисловість” (АТ “УОП”, раніше — Укроборонпром) оголосило про запуск ініціативи “Повернення українців” — програми, що дає можливість нашим співвітчизникам, які тимчасово перебувають за кордоном, повернутися додому та реалізувати себе в оборонному секторі.
За час повномасштабного вторгнення за кордон виїхали приблизно 7,5 мільйонів українців. Повернути принаймні частину з них — великий виклик для українського уряду. Щоб спростити завдання, почали розглядати створення Міністерства повернення українців. “Рубрика” поспілкувалась з експертами та розповідає, чи спрацює таке рішення.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".