В Інституті вивчення війни (ISW) проаналізували перебіг подій навколо мирних переговорів у Стамбулі, зазначивши, що росія не зацікавлена у компромісах та добросовісних мирних переговорах з Україною, оскільки, як і раніше, хоче її капітуляції.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає Рубрика.
Аналітики зазначають, що російська делегація в Стамбулі не включає посадовців з найближчого оточення правителя росії володимира путіна і здебільшого є тією ж делегацією, яку росія направила на російсько-українські переговори 2022 року в Стамбулі.
Мединський прямо охарактеризував російсько-українські переговори у Стамбулі у травні 2025 року як продовження стамбульських переговорів на початку 2022 року, під час яких Росія висунула вимоги, рівносильні повній капітуляції України.
В ISW зауважують, що РФ вимагала цих умов у перший та другий місяці свого повномасштабного вторгнення, коли російські війська просувалися на Київ та досягали значних успіхів на північному сході, сході та півдні України.
“Зараз Росія намагається повторити ці ж вимоги після трьох років війни, незважаючи на те, що українські війська з того часу успішно змусили Росію відступити з півночі України, звільнили значні території в Харківській і Херсонській областях і призупинили темпи просування російських військ по всьому театру бойових дій”, – йдеться у звіті.
Також наголошується, що Мединський цілеспрямовано намагається представити переговори у травні 2025 року як продовження переговорів у Стамбулі у квітні 2022 року, щоб зобразити вимоги росії про капітуляцію України як “легітимні”, попри те, що зараз Україна має набагато сильніші позиції на полі бою, ніж у квітні 2022 року, а російські військові набагато слабші, ніж у перші місяці повномасштабного вторгнення.
“Спроба Мединського представити стамбульські переговори, заплановані на травень 2025 року, як мирні переговори, суперечить заявленим зусиллям України, США та Європи, спрямованим на встановлення довгострокового припинення вогню в Україні, яке б передувало мирним переговорам. Формулювання Мединського перегукується із запереченням Росією такої послідовності подій, яку неухильно підтримують Україна та Сполучені Штати”, – вважають аналітики ISW.
Повідомлення про методичку Кремля для російських ЗМІ щодо висвітлення переговорів у Стамбулі свідчать про те, що Москва готує російське населення до більш тривалої війни в Україні і не зацікавлена у добросовісних переговорах, які вимагають компромісів з обох сторін.
В “інструкціях”, зокрема, йдеться про те, що позицію Мединського на переговорах необхідно висвітлювати як “логічну”, а позицію України – як “гіршу”, ніж 2022 року, попри уповільнення просування російських військ і втрати армії РФ на полі бою. Також пропагандисти мають повідомляти, що ймовірне запровадження нових санкцій “не зашкодить Росії”.
“Повідомлення адміністрації президента (РФ – ред.) про формулювання переговорів демонструють, що Росія очікує, що Україна відмовиться від умов, які російська делегація представить у Стамбулі, оскільки Україна не прийме умови, рівносильні своїй капітуляції”, – йдеться у звіті.
Фахівці інститут резюмують, що постійне наполягання росії на своїх стамбульських вимогах 2022 року у травні 2025 року демонструє, що росія продовжує бути зацікавлена лише у повній капітуляції України, не бажає пропонувати компроміси в будь-яких добросовісних переговорах і готова продовжувати війну для досягнення своєї мети.
Що передувало?
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 15 травня прибув до Туреччини на очікувані прямі переговори за участі глави рф володимира путіна. Проте глава кремля володимир путін так і не з’явився.
Натомість Зеленський відвідав Анкару для зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.
путін замість себе відправив делегацію, яку очолив його помічник Володимир Мединський — ексміністр культури рф, відомий своїми пропагандистськими заявами щодо України. Мединський вже очолював делегацію рф на провальних переговорах у Стамбулі у 2022 році. Нещодавно він заявив, що росія розглядає нові переговори як продовження переговорного процесу 2022 року.
Зеленський висловив розчарування складом російської делегації. А втім, “щоб не втратити хоч і крихку, але можливість для переговорів”, глава держави вирішив направити до Стамбула представників України. Українську делегацію очолив міністр оборони Рустем Умєров. Загалом вона складається з 12 посадовців.
16 травня українська та російська делегації розпочали переговори. На початку зустрічі також присутні представники Туреччини. Перед цим у Стамбулі відбулася тристороння зустріч між делегаціями України, США та Туреччини. Українська делегація “скоординувала позиції з колегами”, повідомив Умєров.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".