Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, пише Рубрика.
Як зазначають, списки бранців передала Папі Леву XIV представниця родин поневолених бійців, яка була присутня на зустрічі понтифіка зі спільнотами Східних Католицьких Церков.
У Координаційному штабі зазначили, що делегація вірян на чолі з главою УГКЦ Блаженнішим Святославом була найчисельнішою та найактивнішою серед учасників заходу.
“Моє серце зі стражденним і улюбленим народом України. Зробімо все можливе, щоб здобути якнайшвидше справжній мир — справедливий і тривалий! А також хай будуть звільнені всі полонені, а діти хай повернуться до своїх родин!”— виголосив Папа Римський.
Як писала Рубрика, 8 травня конклав кардиналів обрав Папою Римським кардинала Роберта Френсіса Прево. Це перший американець на посаді понтифіка за 2000-річну історію Католицької Церкви. Його папське ім’я Лев XIV.
Президент України Володимир Зеленський привітав Папу Римського та побажав, щоб Католицька церква продовжила зусилля, «спрямовані на відновлення справедливості й досягнення тривалого миру».
Обміни полоненими
Нагадаємо, за даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, з початку повномасштабної війни з російського полону було звільнено понад 4000 військовополонених і цивільних.
Останній обмін полоненими відбувся 6 травня. В Україну повернулися 205 захисників: три українських офіцери та 202 солдати й сержанти.
Попередній обмін полоненими відбувся у переддень Великодня, 19 квітня, тоді російського полону звільнили 277 захисників.
Також Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що напередодні Великодня українська та російська сторони розпочали вручення військовополоненим листів від родин і посилок від Міжнародного комітету Червоного Хреста.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".