Про це йшлося під час засідання Європарламенту, пише Рубрика.
Відповідне рішення підтримали 516 євродепутатів, 3 висловились проти, ще 34 — утримались.
Як зазначає голова Офісу президента Андрій Єрмак, резолюцію Європарламенту підтримали п’ять провідних політичних груп:
Засуджує насильницькі дії росії та співучасть Білорусі в злочинах проти українських дітей: убивства, примусові переміщення й депортації, незаконні всиновлення, сексуальне насильство, примусову русифікацію та мілітаризацію.
Закликає ЄС притягнути винних до відповідальності та запровадити санкції проти причетних осіб та установ.
Вимагає негайного припинення злочинів, розкриття інформації про всіх депортованих дітей і забезпечення їхнього повернення.
Закликає надати міжнародним організаціям доступ до всіх дітей, вивезених до рф.
Засуджує насильницьке нав'язування громадянства рф та державні програми усиновлення.
Вимагає посилення співпраці ЄС з Україною та міжнародними організаціями для документування всіх зниклих і депортованих дітей.
Закликає світову спільноту посилити координацію, зокрема через Спеціальний трибунал за злочин агресії проти України.
Що відомо про депортацію дітей до росії
Нагадаємо, що росія проводить цілеспрямовану політику знищення національної ідентичності. Щобільше російські окупанти продовжують вивозити українських дітей з окупованих територій під виглядом “культурних подорожей”.
Так, на початку травня цього року стало відомо, що у Запорізькій області окупаційна влада планує вивезти 300 українських дітей із тимчасово захоплених територій до Чувашії.
Окрім того, в Україні створили мапу таборів, в які направляють українських дітей. Як повідомлялось, росія також фінансує значну кількість програм, метою яких є “перевиховання” українських дітей із тимчасово окупованих територій.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у листопаді 2024 року розповів, що Україна змогла повернути з росії й тимчасово окупованих територій 1002 дитини. Загалом, як повідомляв раніше омбудсмен Лубінець, офіційно підтверджена депортація понад 19,5 тисячі українських дітей.
До того ж станом на лютий 2025 року на тимчасово окупованих територіях України перебувають 600 тисяч дітей і з них лише 7% мають можливість навчатися в українських школах. навчатися в українських школах.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".