Про це йдеться в указах президента №299/2025 та №288/2025.
Як зазначали у документі, військовим надали найвище державне звання “за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові”.
Окрім них, 8 травня Героя України надали також й іншим військовим:
молодшому лейтенанту Олександру Гарану,
старшому солдату Олександру Кандаурову (посмертно),
лейтенанту Андрію Кіяненку,
полковнику Ігорю Пархоменку,
полковнику Павлу Розлачу,
підполковнику Сергію Рощину,
сержанту Володимиру Тодору (посмертно),
старшому солдату Анатолію Тегзі (посмертно),
молодшому сержанту Павлу Петриченку (посмертно).
Зауважимо, що Петриченко загинув 15 квітня під час виконання бойового завдання в Донецькій області. За життя він був громадським активістом, зокрема належав до засновників руху “Хто замовив Катю Гандзюк?”. Брав участь у багатьох акціях та ініціативах.
Також працював проєктним менеджером у Фонді Сергія Притули та очолював штаб майбутньої партії Притули, про створення якої так і не оголосили через початок повномасштабного вторгнення.
Саме Петриченко надав суспільного розголосу проблемі лудоманії в ЗСУ. На сайті ОП він зареєстрував петицію про обмеження роботи онлайн-казино на час воєнного стану в Україні. Петриченко пояснював, що військовослужбовці, які вже третій рік перебувають на фронті в стресових умовах, є особливо психологічно вразливими. Тому для багатьох із них азартні ігри стають єдиним способом упоратися зі стресом і, як наслідок, швидко викликають дофамінову залежність та послаблюють самоконтроль.
Що відомо про нагороду Героя України
Це найвища державна нагорода в Україні, якою відзначають громадян України за здійснення визначного геройського вчинку або видатного трудового досягнення.
За здійснення визначного геройського вчинку Героєві України вручають орден «Золота Зірка», а за надзвичайні трудові досягнення — орден Держави.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".