Про це пише New York Post із посиланням на джерела, передає Рубрика.
За словами співрозмовників, Віткофф порушує усталену дипломатичну практику, з’являючись на переговорах без супроводу радників, експертів і військових.
Так було на його минулій зустрічі з російським лідером володимиром путіним, якого натомість супроводжували помічник Юрій Ушаков і керівник російського фонду національного добробуту Кирило Дмитрієв.
Крім того, Віткофф нібито покладається не на власного перекладача, а на російського, із яким він навіть не знайомий. На відео з минулої зустрічі чути, як посланець Трампа запитує, чи людина, яка сидить поруч із ним, “із посольства”.
NYP також цитує члена першої адміністрації Трампа, який описав Віткоффа так:
“Хороша людина, але бовдур ще той. Йому не варто робити це (вести переговори — ред.) самому”.
Колишній посол США в росії Майкл Макфол писав у соцмережі X, що Трамп мав би призначити посередником у переговорах із росією та Україною людину, що має певний досвід у дипломатії. Віткофф, за його словами, “діє як листоноша для путіна”, просто передаючи повідомлення з кремля, а не домовляючись про щось.
Як пише NYP, російські ЗМІ помітили, що Віткофф повторює слова путіна й легко переймає наративи москви.
Що відомо про Віткоффа
Посланець Трампа неодноразово відвідував росію для переговорів щодо війни в Україні. Після цього він переконував американського президента, що путін хоче укласти мирну угоду, хоча інші члени команди Трампа думають інакше і вимагають від нього більш жорсткої позиції щодо росії, писало WSJ.
Крім того, в інтерв’ю для проросійського журналіста Такера Карлсона Віткофф назвав найбільшою проблемою в урегулюванні російсько-української війни питання Криму та «чотирьох регіонів».
За його словами, більша частина населення цих регіонів, назви яких він, утім, згадати не зміг, нібито була російськомовною і хотіла приєднання до рф. Однак проблема полягає в тому, що «слон у кімнаті», як він назвав українську Конституцію, не дозволяє визнати російськими окуповані території.
Роль Віткоффа і Келлога
Коли Трамп вступив на посаду 20 січня, у нього вже був спеціальний посланець щодо війни РФ проти України – відставний генерал-лейтенант армії Кіт Келлог, радник тодішнього віцепрезидента Майка Пенса під час першого терміну Трампа.
Однак у середині березня посаду Келлога було змінено зі “спеціального посланця з питань України та Росії” на “спеціальний посланник з питань України”.
Віткофф, тим часом, був призначений послом з особливих доручень і отримав повноваження вести переговори про припинення війни в Україні з Москвою, але не з Києвом, що залишалося сферою компетенції Келлога.
Робота Келлога, як констатує видання, виявилася плідною: він змусив Київ підписати запропоноване припинення вогню і виробив очікувану угоду про права на корисні копалини з адміністрацією Трампа.
Але наявність окремих переговірників з кожного боку виявилася складною для балансу.
“Проблема з тим, як президент Трамп розділяє обов’язки між Віткоффом і Келлогом, полягає в тому, що Віткофф, який ближче до Трампа, доносить до Трампа точку зору Кремля, але має значно менше можливостей для ознайомлення з точкою зору Києва”, – зазначають журналісти.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".