Барометр ЗМІ: адміністрацію Білого дому непокоїть підхід Віткоффа до переговорів із путіним

ЗМІ: адміністрацію Білого дому непокоїть підхід Віткоффа до переговорів із путіним

Просмотров: 143
1 Травня 2025, 14:23

У адміністрації Дональда Трампа викликає занепокоєння стиль переговорів посланця президента США Стіва Віткоффа з росією: без радників та перекладачів.

Про це пише New York Post із посиланням на джерела, передає Рубрика.

За словами співрозмовників, Віткофф порушує усталену дипломатичну практику, з’являючись на переговорах без супроводу радників, експертів і військових.

Так було на його минулій зустрічі з російським лідером володимиром путіним, якого натомість супроводжували помічник Юрій Ушаков і керівник російського фонду національного добробуту Кирило Дмитрієв.

Крім того, Віткофф нібито покладається не на власного перекладача, а на російського, із яким він навіть не знайомий. На відео з минулої зустрічі чути, як посланець Трампа запитує, чи людина, яка сидить поруч із ним, “із посольства”.

NYP також цитує члена першої адміністрації Трампа, який описав Віткоффа так:

“Хороша людина, але бовдур ще той. Йому не варто робити це (вести переговори — ред.) самому”.

Колишній посол США в росії Майкл Макфол писав у соцмережі X, що Трамп мав би призначити посередником у переговорах із росією та Україною людину, що має певний досвід у дипломатії. Віткофф, за його словами, “діє як листоноша для путіна”, просто передаючи повідомлення з кремля, а не домовляючись про щось.

Як пише NYP, російські ЗМІ помітили, що Віткофф повторює слова путіна й легко переймає наративи москви.

Що відомо про Віткоффа

Посланець Трампа неодноразово відвідував росію для переговорів щодо війни в Україні. Після цього він переконував американського президента, що путін хоче укласти мирну угоду, хоча інші члени команди Трампа думають інакше і вимагають від нього більш жорсткої позиції щодо росії, писало WSJ.

Крім того, в інтерв’ю для проросійського журналіста Такера Карлсона Віткофф назвав найбільшою проблемою в урегулюванні російсько-української війни питання Криму та «чотирьох регіонів».

За його словами, більша частина населення цих регіонів, назви яких він, утім, згадати не зміг, нібито була російськомовною і хотіла приєднання до рф. Однак проблема полягає в тому, що «слон у кімнаті», як він назвав українську Конституцію, не дозволяє визнати російськими окуповані території.

Роль Віткоффа і Келлога

Коли Трамп вступив на посаду 20 січня, у нього вже був спеціальний посланець щодо війни РФ проти України – відставний генерал-лейтенант армії Кіт Келлог, радник тодішнього віцепрезидента Майка Пенса під час першого терміну Трампа.

Однак у середині березня посаду Келлога було змінено зі “спеціального посланця з питань України та Росії” на “спеціальний посланник з питань України”.

Віткофф, тим часом, був призначений послом з особливих доручень і отримав повноваження вести переговори про припинення війни в Україні з Москвою, але не з Києвом, що залишалося сферою компетенції Келлога.

Робота Келлога, як констатує видання, виявилася плідною: він змусив Київ підписати запропоноване припинення вогню і виробив очікувану угоду про права на корисні копалини з адміністрацією Трампа.

Але наявність окремих переговірників з кожного боку виявилася складною для балансу.

“Проблема з тим, як президент Трамп розділяє обов’язки між Віткоффом і Келлогом, полягає в тому, що Віткофф, який ближче до Трампа, доносить до Трампа точку зору Кремля, але має значно менше можливостей для ознайомлення з точкою зору Києва”, – зазначають журналісти.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2025 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2025 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]