Барометр Шокуючий аудит мерії Миколаєва: кожен третій – начальник, а двоє підлеглих ледве виживають на низькі зарплати

Шокуючий аудит мерії Миколаєва: кожен третій – начальник, а двоє підлеглих ледве виживають на низькі зарплати

Просмотров: 162
23 Квітня 2025, 16:17

Експерти міжнародної аудиторської компанії Ernst & Young (EY) проаналізували, що 34% від штату працівників виконавчих органів міської ради Миколаєва — це керівники.

Фактично, це означає, що на одного начальника припадає двоє підлеглих.

Такі результати учора, 22 квітня, озвучив керівник консультативної практики EY в Україні Костянтин Невядомський під час презентації результатів аудиту мерії Миколаєва, що проводили ще минулого року,

Аудитори проаналізували функціональний аналіз структури мерії та виявили низку недоліків.

Зокрема, Костянтин Невядомський заявив, що у мерії Миколаєва багато працівників. Зазначимо, що штатна чисельність посадовців виконавчих органів складає 1100 співробітників.

Однак, як під час презентації на уточнююче питання журналістки повідомила радниця міського голови Юлія Мінчева, фактична їхня кількість менше приблизно на 15%, що складає орієнтовно 935 працівників.

— Це велика організація. Кількість працюючих дуже велика. Це важливо тому, що це задає контекст в тому, що управління такою кількістю людей треба організувати системно. На кількість приблизно 1100 працівників є 374 керівника. Для нас це була вхідна інформація. Це не погано і не добре. Це факт. Для нас це був сигнал подивитися в цьому аспекті, – сказав Костянтин Невядомський.

На думку Ernst & Young така штатна чисельність працівників мерії Миколаєва — це аномалія.

— Ми зробили порівняльний аналіз зі світовими практиками та іншими містами України. Якщо порівнювати з іншими містами, то велика кількість персоналу взагалі у Миколаївській міській раді. Фіксуємо цей факт. Він не каже, що це добре або погано. Це аномалія, щось відмінне, де дійсно треба заглибитися і подивитися причину. Бо в основі можуть лежати правильні і логічні причини, – сказав він.

Ernst & Young звернули увагу на те, що міський бюджет на одного посадовця Миколаївської міської ради значно менший, ніж у інших містах України.

— Я розумію, що для Миколаївської міської ради трохи некоректно говорити «додана вартість» як з точки зору бізнес на це дивиться, але все одно це є набір сервісів та послуг для населення, для мешканців. І це один з показників, які показують ефективність роботи. Кількість працівників на кількість мешканців, чи на бюджет, – сказав Костянтин Невядомський.

Відповідно до штатного розпису в організаційній структурі мерії 34% від загальної кількості персоналу — це керівники.

— Є велика кількість рівнів управління – 9, яка зумовлена великою кількістю структурних одиниць та присутності посад заступників на різних рівнях. Норми керованості: два працівника на одного керівника. І це зумовлено невеликою кількістю працівників у відділах. Це теж невідповідність, чи я б сказав, досить незвичайне відношення, якщо ми говоримо про норму керованості, – сказав Костянтин Невядомський.

У Миколаївськй міськраді на сьогодні 21 розпорядник коштів, що багато порівняно з іншими містами України.

— Велика частка адміністративного персоналу. Якщо говорити від загальної кількості, то це 38% — досить велике співвідношення. Це означає, що адміністрування, бек-офіс, те, що обслуговує основні підрозділи, які займаються основними сервісами та діяльністю Миколаївської міської ради. Це співвідношення досить велике, – сказав Костянтин Невядомський.

За його словами, проблемами виконавчих органів є також несумісні повноваження, нерівномірний розподіл повноважень між міським головою та його заступниками. і суміщення представницьких та виконавчих повноважень.

Читайте також: Мери на мільйонах: готівка, гектари і Porsche – що ховають декларації голів Миколаївщини

— Останнє є, я не хочу сказати, негарною практикою, але це можна покращити. Щоб сконцентрувати, щоб представницькі та виконавчі повноваження не перетинались.

Аналізуючи розмір зарплат працівників мерії, аудитори констатували, що їх рівень у Миколаївській міськраді зараз нижче за середньоринкові показники.

— Це точно є великим бар’єром, щоб залучати кваліфікований вмотивований персонал. Це не є неможливо, я б не сказав, що люди, з якими ми зустрічались у Миколаївській міській раді, невмотивовані і погано працюють. Але знайти людей, у яких є додаткова до грошової мотивація, набагато важче. І я розумію, яку важливу і важку роботу проводить міська рада, щоб дійсно залучати персонал до себе і підтримувати рівень мінімального сервісу. Коли ми подивились детально, то зрозуміли, що ось ця велика кількість керівників — це можливість хоч трохи більше платити людям. Багато з них є «керівники», хоча вони просто роблять кваліфіковану добру роботу. Деякі кар’єрні сходинки використовуються, щоб хоч трохи підняти рівень зарплат. Хоча ще раз повторюю, рівень зарплат працівників міськради нижче ринкового. Відповідно до України, до області, в будь-якому порівнянні, – сказав Костянтин Невядомський.

За результатами аналізу аудитори становили низку системних недоліків в організації роботи окремих структурних підрозділів, зокрема, Дублювання повноважень між виконавчими органами.

Окрім того, був проаналізований рівень цифровізації та IT-інфраструктури у міськраді, за результати якого виявили, зокрема, відсутність системи електронних черг для отримання адмінпослуг, недостатню інтеграція з державними реєстрами, проблему забезпечення кібербезпеки документообігу, велику кількість неоцифрованих паперових документів тощо.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2025 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2025 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]