На спільному брифінгу з генеральним секретарем НАТО перед початком зустрічі міністрів Альянсу державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Вашингтон не ставить під сумнів питання свого членства в НАТО. Окрім того, Рубіо наполягає, що всі держави-союзниці блоку НАТО мають взяти зобов’язання підняти оборонні витрати до 5% від ВВП.
Про це пише “ЄП”, передає Рубрика.
"Президент США чітко дав зрозуміти, що він підтримує НАТО, і ми плануємо лишатися в НАТО", – зазначив Держсектор США.
Він також нагадав, що нещодавно США втратили чотирьох солдатів, що загинули на навчаннях у Литві.
"Це нагадує нам, що США – у НАТО", – зробив він висновок.
Утім, для успішного існування НАТО зі США у складі у Марко Рубіо чекає на зміни з боку інших членів Альянсу, зокрема збільшення їхніх військових бюджетів.
Він підкреслив, що вважає нормальним такий взаємовигідний “обмін” між союзниками.
"Нам треба, щоб НАТО ставав більш життєздатним. Єдиний шлях, щоб Альянс став сильнішим і більш життєздатним – через посилення (оборонних) спроможностей… Ми пріоритизуємо оборону і розраховуємо на те саме", – пояснив він.
Рубіо наполягає, що всі держави-союзниці блоку НАТО мають взяти зобов’язання підняти оборонні витрати до 5% від ВВП.
Він наголосив, що вважає держави-члени НАТО спроможними це зробити. Він також підкреслив, що не вважає достатніми виправдання про те, що певні держави не мають на це грошей у бюджеті.
"Це – зібрання не просто партнерів та союзників, а дуже просунутих економік, багатих країн, які можуть зробити більше… Можу запевнити, у нас теж є національні потреби, але ми пріоритизуємо оборону і розраховуємо що наші партнери зроблять те саме", – наголосив він.
Держсекретар заявив, що ця вимога з боку США є категоричною. Він також запевнив, що нові вимоги щодо оборонних витрат стосуються не лише європейських держав, а й самих США.
"Ми хочемо поїхати звідси з розумінням, що є реалістичний шлях, що кожен з членів візьме зобов'язання і втілить його, щодо досягнення показника у 5% (від ВВП на оборону). І це включає також США, які мають підвищити свою частку (оборонних витрат), оскільки загрози дійсно настільки серйозні", – пояснив держсекретар США.
Він також нагадав про російську агресію, яка має, на його думку, стати достатнім сигналом для інших держав про потребу переозброєння.
"Події останніх років нагадують, що посилення необхідне", – заявив він.
Зазначимо, що у четвер новий посол США у НАТО Метью Вітакер прибув у Брюссель і почав роботу.
Засідання Ради Україна-НАТО
3-4 квітня міністри закордонних справ країн НАТО зустрічаються у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. Це перша очна зустріч глав МЗС після повернення Дональда Трампа до Білого дому.
Основною темою обговорення стане:
забезпечення безпекових пріоритетів для Альянсу,
збільшення інвестицій в оборону,
досягнення тривалого миру в Україні.
Зустріч у Брюсселі також стане майданчиком для обговорення спільних загроз, зокрема викликів, які виникають від Китаю для євроатлантичного та Індо-Тихоокеанського альянсів.
В рамках зустрічі також відбудеться засідання Ради Україна-НАТО, на якому буде присутній глава МЗС Андрій Сибіга. Раніше він заявляв, що зацікавлений у зустрічі з держсекретарем США Марко Рубіо.
Повідомлялось, що державний секретар Сполучених Штатів Америки Марко Рубіо відвідає Брюссель для участі в засіданні міністрів закордонних справ Північноатлантичного Альянсу.
Також додамо, що наступного тижня у Брюсселі пройде зустріч міністрів оборони “коаліції охочих” щодо підтримки України. Її проведуть Британія та Франція. Наступного дня відбудеться засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".