Барометр Спецслужби рф тиснуть на родичів наших полонених – як діяти

Спецслужби рф тиснуть на родичів наших полонених – як діяти

Просмотров: 83
6 Лютого 2025, 14:45

Важливо пам’ятати: росіяни зазнають колосальних втрат на фронті, тому намагаються зламати українців зсередини, сіючи сумніви, розбрат і брехню. Особливо тяжко родичам військовослужбовців, які опинилися в полоні. Маніпулюючи становищем близьких, їх намагаються схилити до співпраці з росією.

Що варто робити в таких випадках?Читав сьогодні історії про полон. Жінка, чоловік якої в полоні, зізналася: дзвонили звідти. Говорила з чоловіком – живий. Щоб його звільнили, вимагали, аби “здавала” критичні об’єкти, фотографувала військову техніку тощо. Вона мешкає поблизу великого залізничного вузлу. Але чоловік наче застеріг – тричі повторив: “у мене все добре, не хвилюйся”. Каже – попустило, але порив співпрацювати був…

Третій рік триває війна. Не менше 8 тис українців, зокрема військових, перебувають в полоні у Росії. Важко уявити стан родин, які прагнуть визволити з російських тортур своїх рідних. Росія неквапливо обмінює полонених, граючи на нервах, аби скористатися станом змучених та розчарованих довгим очікуванням.

Російська пропаганда та спецслужби активно маніпулюють емоціями рідних військовополонених, використовуючи їх у власних цілях

Російська пропаганда та спецслужби активно маніпулюють емоціями рідних військовополонених, використовуючи їх у власних цілях. Вони оцінюють полонених за кількома критеріями: місце проходження служби, посада, звання, наявність серед родичів чи знайомих публічних осіб або високопосадовців. Також важливий фактор – розголос самого факту полону. Якщо полонений визнається “перспективним”, то на його рідних чинять тиск: від “заохочень” до прямих погроз.

Наразі відомо про численні випадки, коли представники російських спецслужб зв’язувалися з родинами військовополонених і вимагали від них вчиняти дії, спрямовані на дестабілізацію українського суспільства. Ворожі агенти також намагаються проникнути до спільнот родин захисників, що беруть участь у мітингах і акціях на підтримку полонених, щоб провокувати розбрат та підштовхувати до радикальних дій. Про це доповідають також у ГУР МО.

Крім того, невідомі особи обдзвонюють рідних військовополонених, намагаючись змусити їх до співпраці. Йдеться про передачу розвідувальної інформації, виведення з ладу цивільної інфраструктури, а іноді – навіть про терористичну діяльність. В обмін вони обіцяють послаблення для полонених або ж погрожують.

полонені не мають доступу до правдивої інформації, невідомо, хто в момент дзвінка знаходиться поруч… Головне в такій ситуації – розуміти, що сам факт дзвінка означає, що ваша близька людина жива

Зросла також кількість випадків, коли полоненим дозволяють зателефонувати рідним. Основний меседж таких розмов – посіяти зневіру та паніку: мовляв, “Україна програла”, “ніхто не чекає”, “усі забули”. Однак варто пам’ятати: полонені не мають доступу до правдивої інформації, невідомо, хто в момент дзвінка знаходиться поруч, чи не змушені вони зачитувати “заготовку”. Головне в такій ситуації – розуміти, що сам факт дзвінка означає, що ваша близька людина жива.

Ворог також прагне отримати персональну інформацію про рідних військовополонених. Для цього створені спеціальні телеграм-канали, а “офіційні особи” так званих “ЛДНР” закликають передавати їм такі дані.

Якщо спецслужби РФ відчують схильність до співпраці, вони лише посилять тиск і збільшать вимоги. У таких випадках шанси на звільнення з полону різко знижуються…

Які висновки нам слід зробити на підставі даних української розвідки? Будь-яка інформація, надана ворогу, обов’язково буде використана проти України. Вона ніяк не допоможе рідним, а навпаки – лише ускладнить ситуацію. Якщо спецслужби РФ відчують схильність до співпраці, вони лише посилять тиск і збільшать вимоги. У таких випадках шанси на звільнення з полону різко знижуються, кажуть у ГУР МО.

Саме тому всі питання щодо повернення українців з полону варто вирішувати виключно через спеціалістів Координаційного штабу. В разі підозрілих контактів – необхідно негайно повідомляти про це на телефонну лінію Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими: 0 800 300 529.

І наостанок. Координаційний штаб продовжує працювати над обмінами, і цей процес триватиме, доки всі наші Герої не повернуться додому. Наразі Україна має достатньо “обмінного фонду” для проведення масштабних обмінів, і головна мета – формат “всіх на всіх”. Тому важливо дотримуватися інформаційної гігієни, уникати співпраці з ворогом і довіряти лише офіційним структурам. Інакше можна натрапити на обман та шахрайство, адже бідою родин військовополонених часто користуються шахраї, мета яких – виманити кошти. Пам’ятаймо про це.

Віталій Кулик

Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2025 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2025 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]