Міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що учасники засідання Контактної групи з питань оборони України (формат “Рамштайн”) разом із союзниками затвердили 8 дорожніх карт, які визначають ключові цілі Сил оборони України до 2027 року.
Про це Умєров поінформував у Фейсбуці, передає Рубрика.
“Сьогодні в межах роботи Контактної групи з питань оборони України разом із союзниками затвердили 8 дорожніх карт, які визначають ключові цілі Сил оборони України до 2027 року”, – зазначив він.
За словами міністра, “дорожні карти коаліцій визначають стратегічні цілі України до 2027 року та стають основою для середньострокової та довгострокової підтримки. Ми також працюємо над тим, щоб наші Збройні сили були повністю сумісні з силами Альянсу”.
“Наше головне завдання – збалансувати нагальні потреби нашої армії під час війни із довгостроковими цілями розвитку українських Сил оборони”, – підкреслив Умєров.
Серед основних напрямків роботи він назвав забезпечення військової допомоги, організаці. закупівель, залучення інвестицій, підтримку української оборонної промисловості та її розвитку.
“Ці дорожні карти – це спільний результат роботи України та партнерів. 34 країни-учасниці вже стали частиною цих коаліцій. Це також важливий сигнал українській оборонній промисловості: попит на озброєння та техніку є, і він дуже високий”, – заявив міністр.
Умєров також подякував “усім партнерам, які підтримують Україну. Це приклад справжньої міжнародної єдності, яка допомагає нам вистояти та перемогти”.
Як зазначає Міністерство оборони України, у спільній заяві групи лідерів Коаліцій спроможностей ідеться:
“Виконуючи наше зобов’язання від 12 липня 2024 року зібратися протягом шести місяців для “розгляду та затвердження дорожніх карт, підготовлених лідерами Коаліцій спроможностей — кожен із яких є підписантом договору Ukraine Compact — щодо розвитку Future Force (Майбутні Сили) до 2027 року”, ми, співголовуючі держави восьми Коаліцій спроможностей, спільно з Україною працювали над підготовкою відповідних дорожніх карт”.
Вони спрямовані на оптимізацію зусиль із надання Україні безпекової допомоги за кожним напрямом спроможностей, підтримку розвитку її обороноздатності та стримування, а також сприяння досягненню взаємосумісності України з НАТО.
Цією заявою затверджуються вісім дорожніх карт, розроблених Коаліціями спроможностей.
Дорожні карти є важливим кроком уперед у підтримці України. Вони визначають напрями подальшої роботи Коаліцій спроможностей та надсилають важливий сигнал оборонній промисловості.
Відповідно до цільових спроможностей, зазначених у дорожніх картах на період до 2027 року, коаліції планують тісно співпрацювати з Україною для визначення шляхів їх реалізації.
Це передбачає збалансування потреб України у воєнний час із потребами щодо створення Future Force через безпосереднє надання допомоги, закупівлі, інвестиції та підтримку розширення оборонної промисловості. Зокрема включає залучення можливостей української оборонної промисловості для виробництва та обслуговування.
Коаліції також планують постійно уточнювати та інтегрувати ці плани, щоб забезпечити підтримку як нагальних, так і довгострокових потреб України, яка продовжує захищати себе від російської агресії та створює умови для її стримування в майбутньому, ідеться в заяві.
“Рамштайн”
У четвер, 9 січня, проходить 25-те засідання Контактної групи з питань оборони України на німецькій авіабазі “Рамштайн”. Зустріч востаннє проходить під головуванням міністра оборони США Ллойда Остіна.
У Німеччину, на зустріч у форматі “Рамштайн”, прибув і президент України Володимир Зеленський. Також у нього заплановані переговори на рівні міністрів оборони та військових командувачів.
У межах засідання у форматі “Рамштайн” міністр оборони України Рустем Умєров зустрівся з главою Пентагону Ллойдом Остіном. Міністри уже обговорили підготовку до самого засідання та ключові напрями співпраці.
На цьому засіданні Сполучені Штати Америки оголосили про новий пакет військової допомоги для України. Його сума становить 500 мільйонів доларів.
Водночас міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що така зустріч у форматі “Рамштайн” може бути останньою.
З моменту заснування у 2022 році союзники уже виділили понад $126 млрд на підтримку України.
↓Читайте також
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".