Барометр На Миколаївщині підряднику підкинули мільйони на будівництво укриття: ціни вищі за ринкові

На Миколаївщині підряднику підкинули мільйони на будівництво укриття: ціни вищі за ринкові

Просмотров: 687
24 Грудня 2024, 15:00

ТОВ «Перша українська будівельна» отримало вже другий контракт вартістю 31 мільйон гривень на будівництво шкільного укриття у селищі Олександрівка Миколаївської області.

Захисну споруду для 860 учнів та вчителів зведуть силами десяти осіб та з переплатами у кошторисах.

Про це повідомляє Nikcenter з посиланням на інформацію системи Prozorro.

Відділ освіти Олександрівської селищної ради Вознесенського району вдруге проводить тендер на зведення протирадіаційного укриття для місцевого ліцею. Восени минулого року компанія-новачок стала єдиним учасником відкритих торгів і отримала контракт на 36,2 млн грн. Підрядник мав завершити роботи до кінця цього року. Натомість у вересні сторони домовилися зменшити вартість угоди до 18,2 мільйонів та розірвати її з посиланням на необхідність коригування проєкту.

З урахуванням нової угоди вартість протирадіаційного укриття для Олександрівського ліцею зростає майже вдвічі. Роботи мають бути завершені до кінця 2025 року. За графіком фінансування, у 2024 році, тобто протягом лише двох тижнів, має бути виконано робіт на 16,8 млн грн.

Зазначимо, що «Перша українська будівельна» виконує підряд без субпідрядників та силами всього десяти працівників, включно із директором. До того ж, компанія не має власної техніки, а використовує лише орендовану у різних підприємств Первомайська.

Стрімкий злет та високі ціни новачка

ТОВ «Перша українська будівельна» було зареєстровано у Києві вже після початку повномасштабної війни, у вересні 2022 року. У березні 2023-го її власником став мешканець Чорноморська Сергій Ткаченко. Того ж місяця компанія здобула перші тендерні підряди у Вознесенську на Миколаївщині.

Відтоді портфель виграних на публічних закупівлях контрактів компанії склав 140 мільйонів, майже всі – у Вознесенську та Вознесенському районі.

Як розповідав Nikcenter, «Перша українська будівельна» записала суттєві переплати у кошторис першого контракту на укриття для Олександрівського ліцею.

Nikcenter перевірив додані до договору документи й виявив, що ціни на сталеву арматуру та бетон у новому контракті дещо знизилися. Однак за багатьма позиціями – залишаються помітно вищими за рівень цін на відкритому ринку.

Зокрема, за блоки газобетонні олександрівські освітяни платитимуть 5280 грн/куб. м, тоді як наразі на ринку пропонують такі газоблоки по 3100 та 3810 гривень за кубометр.

Тут і далі приведені відпускні ціни, тобто без урахування транспортних витрат.

Бетонні блоки для стін підвалів закладені у кошторис, щонайменше, з переплатою вдвічі. Приміром, блоки для підвалів марки ФБС 9.3.6 пораховані за відпускною ціною 1039 гривень за штуку, тоді як група «Ковальська» продає їх по 594 гривні.

Близько двох мільйонів гривень у кошторисі олександрівського укриття припадає на вартість бетонів. Найбільше буде використано бетону В20 [М250] за ціною 4760 грн/куб. м. За даними Служби відновлення у Миколаївській області, ціна такого бетону у листопаді була на 20% нижчою та складала 3881 гривню. А виробник RGMgroup пропонує його за ціною 3802 гривні.

За теплоізоляційні мінераловатні плити Izovat 160 товщиною 100 мм підрядник має намір отримати з бюджету по 920 гривень за квадратний метр. Тоді як гуртовики пропонують цей утеплювач за цінами 530 та 490 гривень.

А от для утеплювача Izovat 125 товщиною 150 мм підрядник чомусь вирішив привести ціну не у квадратних, а у кубічних метрах: 8530 гривень. Чи не тому, що переплата тут понад 50% у порівнянні з цінами постачальників на відкритому ринку? З урахуванням великих обсягів закупівлі, можлива переплата лише за утеплювач становить близько 500 тисяч гривень.

Сталеву ребристу арматуру класу А-ІІІ різних діаметрів у кошторисі порахували за однією ціною – 41,5 тис. грн за тонну. Проте “Метінвест” пропонує зі складу у Миколаєві найбільш поширену арматуру діаметром 166 мм за ціною 33 950 гривень, а “Ironworld” – за 32 368 гривень.

Загалом, можлива переплата лише за цими п’ятьма позиціями складає близько одного мільйона гривень. За ці гроші можна придбати, наприклад, більше ніж пів сотні FPV-дронів для війська.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2024 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2024 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]