У ЄС схвалили новий, вже 15-й, пакет санкцій для протидії російській агресії проти України. До нього включили високопосадовців КНДР, компанії з “тіньового флоту” росії та китайських постачальників для рф.
Про це повідомила Рада ЄС, передає Рубрика.
Так, у санкційний список додадуть 84 особи — 54 людини та 30 організацій, відповідальних за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.
Туди включили військову частину, відповідальну за обстріл дитячої лікарні “Охматдит” у Києві; вищих менеджерів провідних компаній в енергетичному секторі; відповідальних за депортацію дітей, пропаганду та обхід санкцій.
Також у списку є два високопосадовці Північної Кореї.
У перелік організацій увійшли:
російські оборонні та судноплавні компанії, відповідальні за транспортування сирої нафти та нафтопродуктів морем;
хімічний завод;
цивільна російська авіакомпанія, яка є важливим постачальником матеріально-технічної підтримки російських військових.
Окрім того, ЄС вперше накладає “повноцінні” санкції — заборона на в’їзд, заморожування активів, заборона на доступ до економічних ресурсів — на різних китайських постачальників компонентів для російських безпілотників.
До списку танкерів, яким заборонений доступ до портів ЄС, додали ще 52 судна з третіх країн. Так, загальна кількість зросла до 79.
Проти 32 нових компаній введуть жорсткіші експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного призначення. Деякі з цих організацій розташовані в третіх країнах — Китай, Індія, Іран, Сербія та ОАЕ — і брали участь в обході санкцій або закупівлі БпЛА та ракет для росії.
Перед цим віцепрезидентка Єврокомісії Кая Каллас під час розмови з журналістами зауважила, що сьогодні міністри також обговорять Сирію, Україну та Грузію.
“По Україні міністри закордонних справ сьогодні ухвалять 15-й пакет санкцій, які включають (обмеження, – ред.) тіньовий флот, санкції проти офіційних осіб Північної Кореї, а також проти китайських компаній, які сприяють цій війні.
Це надсилає чітке послання – хто б не підживлював продовження цієї війни, є ціна, яку він має заплатити”, – заявила вона.
А відповідаючи на запитання журналістів щодо ймовірності відправи європейських миротворців до України, Каллас пояснила, що перед порушенням цього питання необхідно досягнути миру, але наразі Кремль не шукає мирних рішень.
“Спочатку має бути мир, щоб надсилати миротворців. Росія не хоче миру, і це дуже очевидно. Якщо ви поглянете на інтерв’ю Лаврова (Сергій Лавров, голова МЗС Росії, – ред), наприклад, для Такера Карлсона (американський журналіст, – ред.), – вони (росіяни – ред.) не відступають від своїх цілей. Тож ми не можемо це обговорювати”, – відзначив вона.
Як повідомлялось, 11 грудня посли Євросоюзу погодили новий пакет антиросійських санкцій, який, зокрема, націлений на російський “тіньовий флот”.
Варто зауважити, що посли ЄС і раніше зустрічалися для обговорень нового пакета санкцій проти росії, але не могли його погодити.
Тоді кілька країн заблокували пакет через розбіжності щодо продовження терміну, який надали європейським компаніям для виведення інвестицій з росії.
Нагадаємо, 24 червня Рада Європейського Союзу схвалила вже 14-й пакет санкцій проти росії у відповідь на російську агресію проти України. Він стосується, зокрема, сфер енергетики, фінансів та торгівлі. Ці обмеження мають ускладнити обхід раніше введених санкцій ЄС.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".