Барометр Українські АЕС після обстрілів рф відновили виробництво електроенергії

Українські АЕС після обстрілів рф відновили виробництво електроенергії

Просмотров: 709
6 Грудня 2024, 13:28

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі заявив сьогодні, що три діючі атомні електростанції (АЕС) України значною мірою відновили виробництво електроенергії після різкого скорочення вироблення минулого тижня як запобіжний засіб через відновлення атак на дедалі більше тендітну енергосистему країни.

АЕС — Хмельницька, Рівненська та Південоукраїнська — мають дев’ять реакторів, з яких вісім зараз працюють, а один перебуває у стані зупинки. За останній тиждень більшість із них поступово знову збільшили вироблення, хоча деякі блоки працювали не на повну потужність протягом кількох днів після військових ударів 28 листопада, які вплинули на електричну інфраструктуру, необхідну для ядерної безпеки. Проте, деякі зовнішні лінії електропередач, які станції використовують як прийому, так передачі електроенергії, залишаються відключеними.

«Стабільна електромережа, яка забезпечує надійне зовнішнє живлення, має важливе значення для забезпечення ядерної безпеки на атомних електростанціях України, що діють, які життєво важливі для виробництва електроенергії, необхідної країні, особливо в холодні зимові місяці. Оператори продемонстрували значну стійкість під час і після цього останнього періоду нестабільності мережі, тому ці станції можуть підтримувати ядерну безпеку і виробляти електроенергію після скорочень виробництва минулого тижня», — сказав генеральний директор Гроссі.

«Проте тендітна ситуація з мережами залишається джерелом глибокого занепокоєння, і ми продовжимо уважно стежити за відповідними подіями, у тому числі з подальшими візитами експертів на електричні підстанції, від яких залежать атомні електростанції. Я ще раз закликаю до максимальної стриманості, щоб не робити жодних дій, що впливають на зовнішнє енергопостачання та ядерну безпеку», – сказав він.

Незважаючи на наслідки військового конфлікту, включаючи часті спрацьовування повітряної тривоги, групи МАГАТЕ на Хмельницькій, Рівненській та Южно-Українській АЕС, а також на Чорнобильській АЕС повідомили, що ядерна безпека та безпека на цих об’єктах підтримуються.

На Хмельницькій АЕС члени команди МАГАТЕ були зобов’язані сховатися на майданчику у вівторок на короткий період часу, але без будь-якого впливу на майданчик. На Южно-Українській АЕС команда МАГАТЕ була проінформована, що на початку цього тижня було виявлено загалом 17 безпілотників приблизно за три кілометри від майданчика.

Найбільша АЕС України – Запорізька – не виробляла електроенергію понад два роки. Усі шість її блоків перебувають у стані холодного зупинки, але все ще потребують зовнішнього живлення для охолодження реактора та інших важливих функцій ядерної безпеки. Однак ситуація в цьому відношенні залишається нестабільною, оскільки обидві лінії електропередач, що залишилися, схильні до частих відключень.

Останнім прикладом нестабільної зовнішньої ситуації з електропостачанням стало відключення останньої лінії електропередачі, що залишилася, напругою 750 кВ на ЗАЕС у період з 21 по 23 листопада, а потім минулими вихідними на два дні була відключена резервна лінія електропередачі напругою 330 кВ.

Також у зв’язку із ситуацією із зовнішнім електропостачанням група МАГАТЕ була проінформована про те, що стабілізатор напруги лінії електропередачі 750 кВ ЗАЕС, розташований на відкритому розподільчому пристрої за межами станції, ремонтувався після того, як він був автоматично вимкнений через спрацювання захисного механізму. ЗАЕС розраховує повернути стабілізатор напруги в експлуатацію протягом наступного місяця. З’єднання 750 кВ не було порушено.

Група МАГАТЕ продовжувала уважно стежити за роботами з технічного обслуговування на ЗАЕС, включаючи елементи систем безпеки реакторних блоків 2, 3 і 6. Група також відвідала блок 1, щоб спостерігати за ремонтом, проведеним минулого місяця на одній імпульсній лінії, що протікає. Група була проінформована про те, що гамма-радіографія була проведена приблизно в 30 інших місцях на блоці 1, яка виявила ще один зварний шов, який був деградований, але без будь-якого витоку. Обидва зварні шви були відремонтовані і знову випробувані. Група МАГАТЕ продовжить стежити за цією проблемою.

Групі МАГАТЕ, як і раніше, відмовляють у доступі до зовнішнього складу запасних частин та сховища дизельного палива. Однак, як повідомляється, резервуар для зберігання дизельного палива, пошкоджений понад два роки тому, було відремонтовано.

Група МАГАТЕ на ЗАЕС продовжувала чути вибухи майже щодня, переважно на великій відстані від майданчика, і жодних повідомлень про пошкодження станції не надходило.

У рамках комплексної програми допомоги на підтримку ядерної безпеки МАГАТЕ організувало нові поставки обладнання в Україну, довівши загальну кількість поставок до 86. Державне підприємство «ВостГЗК», гірничо-збагачувальний комбінат

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2024 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2024 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]