В Миколаєві Третина (32%) українців віком від 16 до 35 років хотіли би виїхати проживати за кордон якби мали таку можливість.
Натомість 45% – не хотіли би.
Частіше виїхати хочуть люди зі східних регіонів, малих міст, ВПО, чоловіки, молодь у віці 22-25 років, студенти.
Безпека, можливість більше заробляти, а також можливості для дитини – це основні мотиви виїзду. Також відносно важливими є кращі умови проживання, можливості подорожувати.
Проблема міграції з сільської місцевості пов’язана з економічними факторами: жителі сіл, які хочуть виїхати за кордон, частіше пояснюють це можливістю більше заробляти та кращими перспективами працевлаштування за кордоном.
Порівняно з іншими віковими групами для молодих людей у віці 16-21 мотивами переїзду частіше слугують пошук кращих умов проживання, самореалізації, перспектив роботи та якісної освіти.
У статевому розрізі жінки частіше аргументують своє бажання виїхати за кордон безпековими факторами та можливостями для дітей, натомість чоловіки – можливостями подорожувати та перспективами самореалізації.
Опитування проведено : 4-6 вересня серед 2000 респондентів віком від 16 до 35 років, які проживають в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій. Опитування проведено Соціологічною групою “Рейтинг” на замовлення ОБСЄ.
Міграція з України
За даними ООН, кількість українських мігрантів упродовж ІІІ кварталу зросла майже на 200 тис., зростання тривало й на початку IV кварталу – до майже 6,8 млн осіб станом на середину жовтня 2024 року.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".