Європейські високопосадовці мають постійно наголошувати на справжніх причинах російської агресії в Україні та пояснювати своїм громадянам необхідність зробити ціннісний вибір.
Так вважає українська лауреатка Нобелівської премії миру та правозахисниця Олександра Матвійчук, заявивши про в розмові з кореспондентом Укрінформу під час Паризького саміту миру.
“За кордоном доводиться постійно наголошувати, що насправді у вільної Європи немає вибору. Що Україна для росії – це не ціль, а засіб, за допомогою якого вона ламає світовий порядок. Путіну ж не треба ще трошки донбаської землі, йому треба відновити російську імперію та залишитися у світовій історії.
І я постійно на всіх зустрічах відкрито кажу, що Європейський Союз у безпеці тільки тому, що українці продовжують опиратись російській агресії”, – пояснила топспікерка форуму в Парижі.
Як зазначила Матвійчук, зараз в Європі вже зрозуміло, хто став президентом США, але водночас немає жодної певності щодо його подальшої політики.
“Єдине, що яскраво відчувається – все більше й більше людей у європейських країнах розуміють, що в часи кризи треба проявляти лідерство і брати відповідальність на себе.
Слід пояснювати своїм громадянам, що війна має не тільки військовий, а ще інформаційний вимір, економічний, політичний. А головне – ціннісний вибір. І з цього погляду, війна вже давно перейшла кордони ЄС”, – наголошує Матвійчук.
Як вважає правозахисниця, головне завдання лідерів думки – доносити до європейців, що, якщо вони будуть ставити свій споживацький кошик та купівельну спроможність на перше місце, то матимуть ризик втратити й демократію, й свої громадянські права.
“Якщо важливо не бути голодним, і саме на це ти обмінюєш свої права і свободи, то рано чи пізно ти опинишся в ситуації, що не матимеш навіть права сказати, що ти голодний. У країнах, які мають хоча б відносно вільну пресу і певний рівень демократії, ніколи не було голоду. Але зрозуміло, що люди мислять спрощеннями, і якраз завдання публічних інтелектуалів донести це до них”, – пояснила нобелівська лауреатка.
Останні політичні заяви високопосадовців щодо України
Нагадаємо, що під час поїздки до Києва 10-11 листопада високий представник Євросоюзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель підкреслив, що підтримка України була його особистим пріоритетом протягом мандату, і пообіцяв, що це питання залишатиметься на передовій позиції в порядку денному Європейського Союзу.
Окрім того, Європейський Союз працює над пʼятнадцятим пакетом санкцій проти росії, в якому буде посилено заходи протидії оминанню обмежень з метою ізолювати російську індустрію від імпорту.
Щобільше, кандидат до призначення на посаду високого представника ЄС із зовнішньої та безпекової політики Кая Каллас вважає, що ЄС на фінансування відновлення постраждалої від війни України має прямо використати 300 млрд доларів заморожених російських активів.
Також президент Польщі Анджей Дуда планує поїхати до США. Там він має намір зустрітись з новообраним президентом Дональдом Трампом та поговорити про Україну.
Варто додати, що вже понад рік Угорщина блокує виплати визначених для допомоги Україні коштів в Європейському фонді миру, що перевищують 6 мільярдів євро. 10 жовтня високий представник ЄС виносив на розгляд міністрів закордонних справ країн ЄС регуляторну пропозицію, що спрямована на подолання “вето” Угорщини та на розблокування цих фондів, значна частина з яких має бути спрямована країнам-членам ЄС за вже поставлені в Україну військову техніку й озброєння.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".