На майданчику Південноукраїнської АЕС планують збудувати ще два енергоблоки. Для стратегічного обговорення питань, що стосуються проєктування, підготовки та спорудження цих та інших об’єктів АТ «НАЕК «Енергоатом», 7 листопада провели робочу нараду. Це перша така масштабна зустріч фахівців з будівельних питань енергетичної компанії.
«Сподіваюсь, що завдяки таким зустрічам професіоналів як загальностанційні, так і загальногалузеві питання з втілення амбітних будівельних проєктів будуть вирішуватися у стислі та найбільш економічно обґрунтовані строки», – зазначив генеральний директор філії «ВП ПАЕС» Вячеслав Стоянов.
Одне з важливих рішень, що було ухвалено під час наради, – створення ради будівельників, до якої увійдуть представники різних філій АТ «НАЕК « Енергоатом». Це має допомогти акціонерному товариству виробити спільний підхід до розв’язання типових проблем, що можуть виникати під час реалізації будівельних проєктів.
Що ж стосується планів, то вони амбітні. Енергетична стратегія України на період до 2050 року передбачає збільшення атомної генерації до 24 ГВт. Задля забезпечення нагальних потреб в електроенергії та заміщення потужностей заплановане зведення дев’яти нових енергоблоків за технологією АР1000: по два на Південноукраїнській та Хмельницькій АЕС, один на Рівненській, ще чотири мають спорудити на новому перспективному майданчику – Чигиринській АЕС. Особлива риса американської технології АР1000 – можливість атомних блоків працювати в маневровому режимі. Зважаючи на те, що ворог б’є по енергооб`єктах і знищує саме балансувальні потужності української енергетики, побудова блоків з можливістю маневрування дуже важлива для всієї України.
«У рамках нашого масштабного будівництва є питання, які потребують першочергового вирішення – це забезпечення достатності водних, земельних ресурсів, можливостей для видачі електроенергії в енергомережу. Окрім того, на майданчиках атомних електростанцій мають бути створені проєктні офіси, а також повноцінні архіви, де зберігатиметься вся важлива інформація про нові об’єкти будівництва», – зазначила т.в.о генерального директора філії «ВП «Атомпроектінжиніринг» Тетяна Амосова. За її словами, нагальним питанням є також спорудження нового житла, яке необхідне для тимчасового поселення будівельників у містах-супутниках АЕС. Потім ці квартири планують передати експлуатаційному персоналу.
Заступник генерального директора філії «ВП ПАЕС» з капітального будівництва Андрій Пістун окреслив плани на наступний рік. Він зазначив, що на майданчику енергокомплексу тривають підготовчі роботи з будівництва двох енергоблоків за технологією АР1000 компанії Westinghouse. Розроблено геодезичний звіт з вибору ділянки для спорудження цих потужностей, проведено відповідні геологічні дослідження. Ці передпроєктні роботи є передумовою для підготовки техніко-економічного обґрунтування. Воно стане основою робочої документації, де вже будуть враховані всі маленькі кроки, з яких складатиметься велике будівництво на Південноукраїнській АЕС.
Наступну робочу нараду фахівців з будівництва планують організувати на майданчику філії «ВП «Хмельницька АЕС», аби ознайомитися з процесом спорудження нових енергоблоків та перейняти позитивний досвід.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".