У Баштанському районі у домашніх птахів з села Христофорівка виявили вірусу пташиного грипу.
Відповідно до звіту Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 05.11.2024 № 002244, 002245 п.м./24, в патологічному матеріалі від 3 трупів домашньої птиці (1 курка, 2 качки), який надійшов для дослідження методом ПЛР на грип птиці з с. Христофорівка, Баштанського району, Миколаївської області, виявлено РНК вірусу пташиного грипу типу А1 субтипу Н5.
06.11.2024 проведено засідання ДНПК при Баштанській районній військовій адміністрації та затверджено План заходів.
Територію с. Христофорівка, Баштанського району оголошено неблагополучною (епізоотичний осередок) по високопатогенному грипу птиці і встановлено карантин з 06.11.2024.
Встановили буферну зону (зону захисту) радіусом 3 км від епізоотичного осередку, до якої ввійшли населенні пункти: с. Костичі, с. Лобріївка, Інгульської ТГ, Баштанського району; територія мисливського обходу № 4 Христофорівського лісництва ДП «Ліси України», обхід № 5 ПОГ «Баштанське МРГ», птахогосподарства відсутні.
Встановили зону нагляду територію радіусом 10 км від епізоотичного осередку, в яку ввійшли населені пункти: с. Піски, Баштанської ТГ, с. Новопетрівка, с. Новофонтанка, Привільненської ТГ, с. Мар’янівка, с. Добра Криниця, с. Родники, с. Виноградівка, с. Інгулка, с. Доброкам’янка, Інгульської ТГ, Баштанського району, птахогосподарства відсутні.
На даному етапі вживаються заходи щодо ліквідації спалаху грипу птиці відповідно до вимог Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17.10.2011 № 547, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 8 листопада 2011 року за № 1277/20015.
Звертаємо увагу!
Державою створено механізм відшкодування збитків, завданої фізичним особам внаслідок запровадження карантину (карантинних обмежень) тварин у зв’язку з проведенням процедур і робіт щодо ліквідації та профілактики грипу птиці, спрямованих на їх вилучення з метою знищення або забою, затверджено Урядом ще в 2008 році (постанова Кабінету Міністрів України № 413). Виплата фізичним особам вартості живої птиці, вилучених з епізоотичного вогнища та зони захисту у разі виникнення грипу птиці, здійснюється за рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України (Комісія) або місцевих державних надзвичайних протиепізоотичних комісій на підставі заяви та акта вилучення сільськогосподарських тварин з метою їх знищення під час ліквідації особливо небезпечних (карантинних) хвороб.
Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області закликає власників тварин дотримуватись вимог біобезпеки та вчасно в разі виявлення захворювання або підозри на нього звертатися до державних установ ветеринарної медицини або до районних, міського управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за місцем проживання (ведення господарства). Так, як головне не допустити поширення цих захворювань.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".