Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок сьогодні вранці, 4 листопада, прибула до столиці України. Вона приїхала до Києва нічним потягом з Польщі.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Reuters і Der Spiegel.
Бербок після прибуття сказала:
“Протягом майже тисячі днів путінська війна потрясає повсякденне життя українців – але не їхню мужність і надію на безпечне життя у вільній Україні”.
При цьому міністр заявила, що Україна потребує підтримки. Дипломатка нагадала про майже 1000 днів ракетного терору, виття сирен і гуркоту танків, відключень електроенергії, опалення та незліченну кількість пропущених уроків.
“Майже 1000 днів путінська війна струсила повсякденне життя українців – але не їхню мужність і надію на безпечне життя у вільній Україні. Майже 1000 днів українці прагнули миру. З першого дня – а особливо зараз – непохитно: Німеччина разом із багатьма партнерами по всьому світу твердо стоїть на боці України. Ми будемо підтримувати українців, поки ми їм потрібні, щоб вони могли йти своїм шляхом до справедливого миру”, – підкреслила вона.
Бербок відзначила силу духу та опір українців попри те, що третя зима війни не за горами, а масовані російські авіаудари по цивільній інфраструктурі тривають, продовжується наступ на Харківщині та на Донбасі, надходить збройна допомога від Північної Кореї. Все це ще більше загострює ситуацію, сказала очільниця МЗС.
“Путін хоче використати свою війну на виснаження, щоб зламати народ України та поставити його на коліна”, – заявила Бербок.
За її словами, відповіддю на незліченну кількість розбомблених теплоелектростанцій і ліній електропередач є “зимова парасолька захисту”, яку ФРН нещодавно ще більше розширила, виділивши додаткові 170 мільйонів євро на екстрену енергетичну допомогу. Відповіддю на посилення російського безпілотного терору є ініціатива посилення протиповітряної оборони.
Бербок запевнила, що ми не заспокоїмося, адже “кожна окрема система ППО має значення”.
Вона підкреслила, що росії доведеться заплатити за завдані Україні збитки. Поки цього не станеться, G7 підтримає Україну кредитом до 50 мільярдів доларів, використовуючи прибутки від знерухомлених російських державних активів, додала політик.
“Майже 1000 днів ми разом дивилися в майбутнє. Путін хотів раз і назавжди відірвати Україну від Європи. Через майже 1000 днів країна ближча до ЄС, ніж будь-коли. Ми підтримуємо сміливі кроки реформаторського курсу та продовжуємо їх заохочувати, особливо у сфері боротьби з корупцією та свободи ЗМІ”, – сказала очільниця німецького МЗС.
Для очільниці німецього МЗС це вже її восьмий візит в Україну.
Міністр закордонних справ Німеччини, яка востаннє була в Україні у травні, під час перебування в столиці має зустрітися з:
президентом України Володимиром Зеленським,
та своїм українським колегою Андрієм Сибігою.
Допомога Німеччини
З початку повномасштабної війни Німеччина стала найбільшим постачальником військової допомоги Україні серед європейських країн. Зокрема, Берлін для підтримки українських військових передав:
системи ППО Patriot,
танки Leopard 2,
САУ PzH 2000 та інше озброєння.
Зокрема відтепер є домовленість з Німеччиною про негайне посилення ППО. Угода передбачає домовленості, згідно з якими країни-підписанти робитимуть внески у спільні проєкти або фінансуватимуть власні проєкти, спрямовані на зміцнення спроможностей ППО Збройних сил України.
У серпні у ЗМІ з’явилася інформація, що за розпорядженням канцлера Олафа Шольца нових запитів на фінансування допомоги Україні не затверджуватимуть. Проте на 2024 рік у Німеччині вже передбачено близько 8 мільярдів євро для військової підтримки України.
Водночас міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус зазначив, що уряд виділить додаткові кошти на постачання зброї до України у 2024 році.
Крім того, німецька компанія Rheinmetall передала ще 20 бойових машин піхоти Marder.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".