Антимонопольний комітет встановив тендерну змову між компанією «Тріботехніка», що належить сину ректора миколаївської «могилянки» Юрію Клименку, та ФОПом його тещі Наталії Овсянникової.
Підприємці «розіграли» між собою будівельний підряд на понад 5 мільйонів гривень – їхню змову виявили журналісти Nikcenter.
Про встановлені порушення повідомила Адміністративна колегія Південного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.
Нагадаємо, у розслідуванні «Заробити на бюджеті: як звʼязки сина ректора «могилянки» Клименка можуть допомагати йому отримувати підряди» Nikcenter викрив, що до фіктивної конкуренції на тендерах Юрій Клименко регулярно залучав свою тещу.
Зокрема, у серпні 2022 року ТОВ «КЛМ Пласт», яка раніше належала самому Клименку і яку завчасно переписали на Наталію Овсянникову, спільно із Колективним науково-виробничим підприємством «Тріботехніка», власником якого є Клименко, брали участь у тендері адміністрації Заводського району. Теща із зятем «конкурували» за закупівлю послуг зі збирання, перевезення і утилізації шин з території району. На це з бюджету планували витратити 921 тис. грн, проте закупівлю відмінили.
А у вересні 2020 року КП Миколаївської міськради «Капітальне будівництво міста Миколаєва» провело тендер з будівництва навчальних приміщень ліцею «Академія дитячої творчості». На освоєння 5,4 млн грн прийшли лише два учасники – «Тріботехніка» Юрія Клименка та ФОП Наталія Овсянникова, які і розіграли між собою бюджетне замовлення. Зрештою, великий будівельний підряд дістався фірмі Клименка «Тріботехніка».
При цьому журналісти виявили, що довідки, які Овсянникова надала замовнику, ймовірно було надруковано на тому самому принтері, що й документи «Тріботехніки». Про це свідчать ідентичні плями на документах, які родичі-конкуренти подали на один тендер і які журналісти надали АМКУ.
Змову саме у цій закупівлі, зрештою, підтвердив і Антимонопольний комітет.
«Адміністративна колегія Південного МТВ визнала дії КНВП «Тріботехніка» та ФОП Овсянникової Н.М. порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів», – повідомили у відомстві.
За «розіграш» майже 5,5 мільйонів гривень з бюджету порушників покарали штрафами в розмірі 136 тисяч гривень.
Нагадаємо, що сам Юрій Клименко, коментуючи запитання журналіста Nikcenter про його тендерні змови з тещею, запевняв, що якщо це буде доведено, готовий понести відповідальність.
«Будь ласка, звертайтеся, доказуйте, що ми винні. Ми будемо, як-то кажуть, відповідати згідно чинного законодавства. А якщо ви допускаєте якісь припущення, а вони не виявляться вірними, то це може бути наклепом, чи як це розглядати?», – заявив підприємець.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".