Начальник відділу обласної Державної казначейської служби Ігор Верига у своїй декларації зазначив, що разом із дружиною Ольгою у 2023 році придбали готівку у $62 млн 115 тис.
Про це повідомляє видання “Полтавщина”.
Видання зазначає, що, можливо, чиновник помилився, але ця сума залишилася й у виправленій декларації минулого року. Тому журналісти направили запит до Державної казначейської служби України, щоб дізнатися, чи здійснив їх співробітник помилку під час декларування придбаних за рік готівки у доларовому еквіваленті.
Як пише видання, 58-річний Ігор Верига працює начальником відділу адміністративно-господарської роботи Державної казначейської служби області. До 2020 він був начальником міського управління з питань звернень громадян. Його дружина Ольга працює в управлінні з містобудування та архітектури Полтавської міськради.
Як з’ясували журналісти, збільшення заощаджень відбулося через отриману спадщину, яку Ігор Верига задекларував у 2023 році: у квітні 5 млн 920 тис. грн. в іноземній валюті та 3 млн 550 тис. грн. у злитках від матері Юстини Вериги. Далі у жовтні держслужбовець задекларував спадщину від батька Ореста Вериги – це 56 млн 175 тис. в іноземній валюті та 34 млн 500 тис. грн у дорогоцінних металах.
Також повідомляється, що за минулий рік Веріга отримав близько 275 тисяч гривень пенсії. Тобто за місяць його пенсія становила близько 23 тис. грн, ще майже 22 тис. грн. він отримував щомісячну заробітну плату. Крім того, Ігор Верига не відмовився від виплат для вразливих категорій населення від міжнародної організації. Йому нарахували 16 тис. грн. благодійної допомоги від Red Rose CPS. Ця організація надає фінансову підтримку людям з інвалідністю, переселенцям, пенсіонерам, одиноким батькам, які самостійно виховують дітей та малозабезпеченим сім’ям.
Крім того, зазначається, що Ігор Верига є братом полтавського підприємця Лева Вериги, який напередодні повномасштабної російсько-української війни разом зі своєю дружиною Оксаною, дочкою російського генерала Валерія Капашина, поїхав до держави-агресора. Сім’я бізнесменів продовжує займатися підприємництвом та сплачують податки до бюджету РФ.
При цьому у березні 2023 року співробітники СБУ розпочали досудове розслідування легалізації грошей, які генерал-полковник Валерій Капашин незаконно отримав під час служби у російській армії, після чого придбав нерухомість у Полтаві. Правоохоронці вважають, щоб приховати грошові активи, їх оформили на доньку та зятя російського військового: зробили це, зареєструвавши на їхнє ім’я приватні підприємства.
Також, за інформацією журналістів, подружжя Лев та Оксана Вериги є власниками чотирьох підприємств та володіють двома десятками об’єктів, серед яких: торговий центр «Злати місто», готель «Алея гранд», ресторан «Лілея», «Раффінато», «Козачка», бар “Нега”, кафе-бар “Європа”, ресторан “Каштанова алея” та спа-салон “Лотос”. Вартість майна – понад 1 млрд грн.
Видання нагадує, що наразі майно подружжя заарештували та за рішенням суду передали Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами. В даний час для деяких об’єктів шукають керуючих.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".