Засновника месенджера Telegram Павла Дурова затримали французька влада напередодні ввечері на злітній смузі аеропорту Ле Бурже, неподалік Парижа, пише РБК-Україна.
39-річного бізнесмена затримали після прибуття його приватного літака до Парижа з Азербайджану. Російські ЗМІ повідомляють, що в Баку Дуров знаходився одночасно з Володимиром Путіним, але чи зустрічався засновник Telegram із ним чи кимось із його делегації – невідомо.
У момент затримання разом із Дуровим знаходилися охоронець та жінка, чиє ім’я журналісти не розголошують.
Національне управління боротьби з шахрайством при митному управлінні Франції (ONAF) затримало Дурова на підставі того, що він перебував у списку розшукуваних осіб у Франції. Ордер на його арешт було видано судовою поліцією країни в рамках “попереднього розслідування”, подробиці якого поки що не розголошуються.
Дуров нібито знав про ордер на його арешт і намагався уникати візитів до Європи. Чому він вирішив приїхати – невідомо. При цьому французькі ЗМІ наголошую, що ордер на арешт Дурова діє лише на території Франції.
У Франції Дурову можуть висунути звинувачення, пов’язані з тероризмом, наркотиками, шахрайством, відмиванням грошей, продажем краденого та сексуальними злочинами проти дітей.
Ці звинувачення пов’язані з тим, що Telegram відсутня модерація контенту, а адміністрація месенджера відмовляється співпрацювати з владою.
Французькі правоохоронні органи вважають Дурова співучасником злочинів, скоєних через Telegram через використання таких інструментів, як криптовалюта та одноразові номери, і відсутність контролю над платформою.
Очікується, що офіційно Дурову звинувачують у неділю, 25 серпня. Імовірність звільнення на час слідства вкрай мала, оскільки має значні ресурси та можливості для втечі.
В даний час неясно, який термін може загрожувати засновнику Telegram. Однак кілька російських ЗМІ, включаючи “Известия”, заявили, що Дурову може загрожувати до 20 років ув’язнення. Повідомляється, що цю інформацію надав французький адвокат Ален Дюфло, але на оригінальному записі його слів про це не чути.
Ряд ЗМІ з посиланням на неназване джерело в Єврокомісії повідомляють про можливість запровадження санкцій проти месенджера Telegram.
Однак жодне французьке чи інше іноземне ЗМІ на даний момент не повідомляло про будь-які плани Європейського союзу щодо введення санкцій проти Telegram.
Питання про можливе закриття месенджера Telegram у зв’язку з арештом його засновника Павла Дурова є досить складним та багатогранним. Оскільки Telegram розроблено таким чином, щоб бути максимально децентралізованим. Це означає, що навіть арешт Дурова означає автоматичного припинення роботи сервісу. Проте, не можна виключати можливість часткового блокування або посилення контролю за сервісом у деяких країнах.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".