Барометр Нацбанк спростив залучення іноземних інвестицій у відбудову України: навіщо це рішення

Нацбанк спростив залучення іноземних інвестицій у відбудову України: навіщо це рішення

Просмотров: 193
24 Липня 2024, 16:42

Для забезпечення прямого доступу іноземних інвесторів до інструментів відбудови нашої країни, Національний банк України оновив нормативно-правову базу.

Про це повідомила пресслужба регулятора, пише Рубрика.

У чому проблема?

Як зазначав прем’єр України Денис Шмигаль, системна фінансова підтримка з боку партнерів критично важлива, аби Україна могла продовжувати боротися і направляти внутрішні ресурси на оборону.

Яке рішення?

Для забезпечення прямого доступу іноземних інвесторів до інструментів відбудови нашої країни, Національний банк України оновив нормативно-правову базу.

Як це працює?

З 24 липня 2024 року НБУ розширює перелік клієнтів та депонентів, яких може обслуговувати під час виконання функції депозитарної установи. Згідно з новими правилами, НБУ зможе відкривати та обслуговувати:

рахунок в цінних паперах номінального утримувача для іноземної фінансової установи;
рахунок в цінних паперах власника для іноземного депозитарію.
Як зазначають у фінустанові, ці зміни створять інфраструктуру для надходження іноземних інвестицій в Україну.

“Відкриття рахунку в цінних паперах номінального утримувача для іноземної фінансової установи дозволить з’єднати інфраструктуру вітчизняного та міжнародного фінансових ринків, забезпечуючи доступ іноземного капіталу в Україну”, підкреслили у Нацбанку.

До того ж це відкриє шлях для іноземних інвестицій у фінансові інструменти, випущені для відбудови держави, такі як:

облігації місцевих позик,
інфраструктурні облігації,
облігації міжнародних фінансових організацій,
інші боргові фінансові інструменти.
Зміни також дозволять реалізувати анонсовані плани щодо розширення “лінку” з міжнародним центральним депозитарієм Clearstream Banking Luxembourg.

Ці оновлення допоможуть забезпечити виконання положень Меморандуму про економічну та фінансову політику з МВФ. Наразі реалізується перший етап заходів для покращення інфраструктури ринків капіталу.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів протягом вересня планує передати партнерам напрацьований перелік публічних інвестиційних проєктів на 2025 рік.

“Відбулося засідання Стратегічної інвестиційної ради при уряді України. Розглянули низку організаційних питань та визначили основні початкові параметри роботи… Протягом вересня розраховуємо затвердити перелік публічних інвестиційних проєктів на 2025 рік та передати його партнерам.

Таким чином, в умовах обмеженого фінансового ресурсу ефективно розподілимо кошти, щоб отримати найкращий результат для держави, для громад та для усіх українців”, – написав Шмигаль.

Прем’єр також пояснив, що Стратегічна інвестиційна рада створена для визначення пріоритетів та підготовки єдиного портфеля проєктів публічних інвестицій. За його словами, це потрібно для дієвої комунікації з партнерами, які надають Україні фінансові ресурси, щоб втілювати ці проєкти в життя.

“Ідеться про прозорість, підзвітність та взаємну довіру між Україною та донорами. Також це один з етапів, через який проходять усі держави-кандидати на вступ до Євросоюзу”, – зазначив він.

Варто додати, що Європейський Союз разом із партнерськими європейськими банками створює фінансову програму на €1,4 млрд для приваблення в Україну зовнішніх капітальних інвестицій.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]