Відповідно до закону про мобілізацію, який набув чинності 18 травня 2024 року, право на відстрочку мають деякі працівники галузі освіти. Але не все. Зокрема, під право отримання відстрочки точно підпадають викладачі, які мають науковий ступінь.
У коментарі РБК-Україна пояснює адвокат ЮКК “Де-Юре” Лариса Кісь пояснила, чи можна отримати відстрочку викладачам університетів, які не мають наукового ступеня, та які документи необхідні педагогам для отримання відстрочки.
Викладачі та вчителі, наукові та науково-педагогічні працівники на ставку не менше 0,75: до цієї категорії належать наукові та науково-педагогічні працівники вищих та професійних вузів, наукових установ та організацій, які мають науковий ступінь.
Також таке право мають педагоги професійних вищих, професійних (професійно-технічних) навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл за умови, що вони працюють у відповідних установах чи установах за основним місцем роботи на не менше 0,75 ставки.
Відстрочка для викладачів університетів, які не мають наукових ступенів, не передбачена , каже Лариса Кісь.
“Здебільшого це асистенти, старші викладачі, просто викладачі, які у тому числі забезпечують проведення лабораторних робіт, практичних занять, семінарські заняття у вишах. Наразі склалася ситуація, що студенти – чоловіки певних форм навчання мають право на відстрочку, а їхні викладачі чоловічої статі – ні”, – зазначає вона.
Документи, необхідні педагогам для отримання відстрочки, за винятком заяви:
Втім, право на відстрочку мають ті, хто працює шкільним учителем, і при цьому не має наукового ступеня.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".