Барометр Дуда підписав закон про обмеження пільг для українських біженців

Дуда підписав закон про обмеження пільг для українських біженців

Просмотров: 272
11 Червня 2024, 10:17

Дуда підписав закон про обмеження пільг для українських біженцівПрезидент Польщі Анджей Дуда підписав поправку до закону про допомогу громадянам України у зв’язку із збройним конфліктом на її території, що продовжує термін легального перебування.

Дуда підписав закон про обмеження пільг для українських біженців

Про це  повідомила  прес-служба канцелярії президента Польщі.

Термін легального перебування українських біженців від війни у ​​Польщі продовжується з 30 червня до 30 вересня 2025 року. Це дозволить громадянам України і надалі отримувати доступ до медичних послуг, сімейних та соціальних виплат.

Соціальна допомога за програмами “800+” (щомісячна допомога на дитину у розмірі 800 злотих) та “хороший старт” (одноразова допомога у розмірі 300 злотих) тепер надаватиметься українським сім’ям лише у випадку, якщо дитина ходить до польської школи.

Закон також передбачає, що для отримання номера PESEL українець зобов’язаний пред’явити дійсний проїзний документ, а заявку на PESEL зі статусом UKR потрібно буде подавати “негайно після прибуття” до Польщі.

Крім того, скасовується одноразова соціальна допомога для українських біженців у розмірі 300 злотих ($75), а також грошова компенсація від держави для власників приватного житла, які надавали притулок та харчування українським біженцям.

Додатково передбачається запровадити конкретні підстави для анулювання дозволу на тимчасове проживання громадян України.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]