Барометр Посилення мобілізації у травні: яке найжорсткіше покарання для ухилістів

Посилення мобілізації у травні: яке найжорсткіше покарання для ухилістів

Просмотров: 297
15 Травня 2024, 10:20

Під час мобілізації в Україні чоловіків, які ігнорують повістки, можуть не лише оштрафувати. За словами народного депутата та члена комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ірини Фріз, громадян також може очікувати кримінальна відповідальність. Про це вона  повідомила  у коментарі “ТСН.ua”.

Посилення мобілізації у травні: яке найжорсткіше покарання для ухилістів

Вона наголосила, що існує поетапність застосування штрафів. Зокрема спочатку на чоловіка накладають адміністративний штраф. У разі його несплати військовозобов’язаному громадянину можуть виписати інший, більший за попередній. За словами Фріз, йдеться про суми у розмірі від 17 до 25 тисяч гривень для фізичних осіб.

Ірина Фріз наголосила, що у такому разі штраф накладено за порушення військового обліку під час мобілізації в Україні.

“Якщо порушник не сплачує ні першого штрафу, ні другого, не з’являється для оновлення своїх облікових даних після сплати штрафу, то підпадає під кримінальну відповідальність за порушення закону про мобілізацію”, – сказав Фріз.

Вона додала, що у такому разі йдеться про статтю за ухилення, а не порушення обліку. За ухилення від мобілізації в Україні під час воєнного стану законодавство передбачає від трьох до п’яти років ув’язнення.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]