Розповідаємо разом з експертом про те, чи оновиться курс, що на нього впливатиме та чи вистачить взагалі валюти для громадян. Вже кілька місяців українці спостерігають коливання на валютному ринку. Але чи зміниться валютний ринок в травні? Цей місяць може відкрити нові виклики, які вплинуть на долар в Україні.
Сайт Новини Pro розповідає про те, що зміниться на валютному ринку у травні.
Вже кілька місяців українці спостерігають коливання на валютному ринку. Але чи зміниться валютний ринок в травні? Цей місяць може відкрити нові виклики, які вплинуть на долар в Україні.
Сайт Новини Pro розповідає про те, що зміниться на валютному ринку у травні.
Що буде з попитом та пропозицією на валюту
Доктор економічних наук, професор та заслужений економіст України Олексій Плотніков повідомив, що в останній місяць весни ситуація на валютному ринку буде досить спокійною, а все завдяки тому, що буде врівноважений рівень попиту та пропозиції в країні. Також експерт додав, що сьогодні пересічні громадяни не мають достатніх ресурсів для того, аби активно торгувати валютою, орієнтуючись на зміни на ринку.
Важливо, що ніяких змін у курсі долара, євро та злотого не буде. За словами спікера, показники залишаться на тому ж рівні, що і зараз.
Чи вистачить доларів в Україні
За словами експерта іноземної валюти в Україні багато і точно має вистачити ще надовго. Станом на 31 березня 2024 офіційні резервні активи нашої країни становлять 43 767,1 мільйона доларів США.
blockquote
У нас зараз історично безпрецедентні резерви й ніколи такого не було. Я думаю, що точно вистачить для того, щоб і регулювати гривню, і використовувати в інших напрямках, якщо це буде потрібно, – каже Олексій Плотніков.
Чи використовує зараз Україна золотовалютний резерв
Золотовалютні резерви Національного банку України важливі для забезпечення стабільності національної валюти та економічної безпеки країни, а саме:
вирівнювати коливання курсу гривні;
забезпечують міжнародну платіжну здатність;
сприяють підтримці фінансової стабільності;
забезпечують захист від зовнішніх економічних шоків.
За словами Олексія Плотнікова, Україна сьогодні використовує золотовалютні резерви використовує, але небагато. З погляду валютних інтервенції та роботи НБУ на валютному ринку це нормально явище, каже експерт, адже саме золотовалютні резерви допомагають НБУ утримувати курс в тих межах, які вони для себе поставили.
blockquote
НБУ якщо бачить, що великий попит, то він використовує резерви й продає іноземну валюту і навпаки. З цього погляду він користується резервами, але це нормальна повсякденна робота, – додає фінансист.
Які різні фактори можуть вплинути на курс валют
Їх станом на сьогодні може бути чимало. Головний із них – ситуація на фронті, а саме:
куди відбуваються атаки;
хто нападатиме;
хто залишатиметься на обороні.
Такі чинники для ринку валют є справжньою несподіванкою, а отже вони мають найбільший вплив на долар.
Також не варто забувати про:
надання фінансової підтримки від Конгресу США;
наявність допомоги від Європейської комісії;
значні золотовалютні резерви.
“Вже і США допомогу виділили, і з Європейського напрямку пішов транш, і з міжнародних фінансових конституцій. Я думаю, що відчутно буде саме ситуація на фронті”, – каже експерт.
Додатково має вплив інтервенція валютного ринку, а ще стан світової економіки. Наприклад, глобальні події, такі як кризи, пандемії, зміни в цінах на нафту та інші товари, можуть змінити курс долара та інших валют.
Чи може долар подешевшати
Згідно з даними, що зазначені у звіті World Economic Outlook, із 2025 року курс долара до гривні поступово лише зростатиме. Ба більше, у 2027 році показники іноземної валюти переступлять позначку в 50 гривень за долар. Середньорічний курс гривні до долара становитиме:
2024 рік – 41,0 грн/дол;
2025 рік – 45,8 грн/дол;
2026 рік – 48,6 грн/дол;
2027 рік – 50,4 грн/дол;
2028 рік – 52,1 грн/дол;
2029 рік – 54,1 грн/дол.
Виходить, що найближчі роки українцям точно не варто розраховувати на те, що іноземна валюта збавить оберти та подешевшає.
Раніше Новини Pro дізналися, що люди думають про цифрові гроші. Також пропонуємо дізнатися, чи будуть різкі коливання курсу долара найближчим часом.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".