Начальник Головного управління розвідки МО України генерал-лейтенант Кирило Буданов заявив, що місії бойових підрозділів у Чорному морі свідчать про підготовку серйозної операції в тимчасово окупованому Криму.
Про це він розповів у документальному фільмі «Війна за море: від Дніпра до Криму», прем’єра якого відбулася 10 березня в ефірі телемарафону.
«Це все — підготовчі заходи до серйозної операції в Криму. Це перевірка правильності наших тверджень про шляхи підходу і відходу звідти. Крім того, це гарне послання для населення, яке живе в окупації вже 10 років. Багато хто з них вірить у те, що їх забули», — сказав Кирило Буданов.
Воїни ГУР МОУ, які брали участь у плануванні та реалізації бойових місій, повʼязаних одним стратегічним задумом, також розповіли деталі війни за море у 2022-2023 роках.
Зазначається, що влітку 2023 року бійці спецпідрозділу «Шаман» скористались неуважністю окупантів і переправились на лівий берег Дніпра в Херсонській області.
«Ми зрозуміли, що противник не досить обізнаний в обстановці. Здійснили на човнах захід на територію противника у міжпозиційний простір, висадилися, відразу відбулося декілька інтенсивних зіткнень зі спостережними постами противника. Деякі спостережні пости були майже у повному складі знищені або взяті у полон», — описав перші кроки створення лівобережного плацдарму командир спецпідрозділу з позивним «Шаман».
У липні 2023 року бійці спецпідрозділу «Тимура» повернули під контроль держави нафтогазовидобувну платформу «Україна», а згодом брали участь у кримській операції «Пробудження сили».
«У ворога не буде панування у морі ніколи, що б вони там собі не придумували. Це наше Чорне море, це наші “вишки”, наш Крим, наш Зміїний острів», — заявив командир спецпідрозділу ГУР МОУ.
Крім того, зазначається, що знищення кораблів ворожого флоту — це зона відповідальності спецпідрозділу Group 13. Командир підрозділу з позивним «Тринадцятий» наголосив, що кожна подібна місія вимагає ретельної підготовки.
«Ми розуміємо, як треба маневрувати, під яким кутом заходити, з якої сторони. Ми оцінюємо дуже багато факторів перед тим, як атакувати. І після цього вже починається пошук цілі. Після виявлення, коли борти виходять на вигідну позицію, здійснюється одночасна атака всіма бортами», — пояснив військовий.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".