Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть відмовляти у відстрочці від мобілізації військовозобов’язаним, які мають дружину з 1 або 2 групою інвалідності, якщо є інші працездатні особи, зобов’язані відповідно до закону їх утримувати.
Про це інтерв’ю “РБК-Україна” розповіла юристка Діана Тернова.
Вона розповіла про один із варіантів, коли можуть відмовити чоловікові, у якого дружина з інвалідністю. Таке можливо, якщо подружжя має повнолітніх дітей.
Юрист також пояснила, якщо людина підпадає під деякі категорії, то відстрочення не надається автоматично. Повідомлення про наявність підстав для відстрочення є частиною оновлення даних у ТЦК.
“З огляду на практику бувають нерідкі випадки, коли люди, маючи підстави для відстрочення, все одно захищають Батьківщину, погоджуючись на добровільну мобілізацію. Тому право на відстрочку – це право, проте його необхідно реалізувати”, – пояснила експерт.
Вона наголосила, щоб реалізувати право на відстрочку, треба враховувати кілька важливих моментів. По-перше, необхідно написати заяву, в якій коротко та обґрунтовано викласти обставини з посиланням на закон про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, та попросити надати відстрочку.
До заяви також слід додати документи, що підтверджують відповідні обставини для відстрочення. А надалі після проходження ВВК – чекати на відповідь про надання відстрочки.
Юрист дала основні поради для оформлення відстрочки:
Отримати відстрочку можна лише на підставі військово-облікового документа. Такими документами зараз є військовий квиток чи тимчасове посвідчення військовозобов’язаного. Тобто, за приписною чи старою довідкою з військкомату, цього не можна зробити, а треба оновити цей документ.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".