Барометр В Україні запровадять програму допомоги виробникам: що відомо

В Україні запровадять програму допомоги виробникам: що відомо

Просмотров: 177
27 Лютого 2024, 07:19

В Україні найближчим часом планують запровадити низку заходів, які допомагатимуть українському виробнику. Вони включають п’ять важливих елементів.

В Україні запровадять програму допомоги виробникам: що відомо

Про це повідомляє прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час форуму за поданням Всеукраїнської економічної платформи “Зроблено в Україні”.

“Плануємо найближчим часом задіяти низку інструментів допомоги вітчизняному товаровиробнику”, – розповів він.

Перший інструмент – публічні закупівлі

За словами прем’єра, планується розширити список категорій товарів, які мають закуповуватись у локального виробника. Зокрема йдеться про розширення локалізації на оборонні закупівлі, “те, що підкреслює президент України”.

“Додатковим стимулом буде активізація програми “Шкільний автобус”. Це закупівля 1,5 тис. автобусів за три роки в українських виробників”, – наголосив Шмигаль.

Другий інструмент – це компенсації

Як пояснив Шмигаль, до держбюджету на 2024 рік закладено 1 млрд грн на компенсацію коштів за придбану сільгосптехніку вітчизняного виробництва.

“У перспективі це може створити 9 тис. нових робочих місць і згенерувати до 1,5 млрд грн податків до нашого бюджету. Бачимо, що ця програма надзвичайно затребувана – є вже 4 тис. заявок. Тому плануємо поширити такий самий механізм на всю техніку, яка вироблена в Україні. На спеціальну та будівельну, комунальну та іншу техніку тощо”, – каже він.

Також, за словами глави уряду, це має стати стимулом, що надихне нове життя в український автопром.

“І одночасно це оновить технічні потужності громад та підприємств, прискорить відновлення та модернізацію”, – додав він.

Третій інструмент – це адаптація діючих державних програм підтримки під цілі платформи “Зроблено в Україні”

Наприклад, як каже Шмигаль, за програмою “ЄВідновлення” для майже 44 тис. українських сімей уже погоджено компенсації за пошкоджене житло.

“Люди роблять ремонти у своїх будинках. Стартував компонент програми з будівництва житла з нуля на власній земельній ділянці. Отже, люди потребуватимуть будівельних матеріалів і важливо, щоб вони купували саме українську продукцію. Для цього скоригуємо відповідні порядки надання компенсацій”, – додав Шмигаль.

Програма кредитування “5-7-9”

За час повномасштабної війни видано понад 46,6 тис. кредитів на загальну суму 187 млрд. грн.

“З них частка інвестиційних кредитів становить трохи більше 7%. Цього ж недостатньо. Тому робитимемо ставку саме на інвестиційний компонент, на фінансування придбання основних засобів українських виробників. Запропонуємо пільгову кредитну ставку 5% тим, хто купуватиме саме українське обладнання”, – констатував він.

Четвертий інструмент підтримки – гранти українським виробникам “єРабота”

Ці гранти, як зазначив Шмигаль, – це підтримка малого та середнього бізнесу.

“Це можливість стимулювати переробку та аграрний сектор. Це до 8 млн. грн. на умовах співфінансування для підприємництва”, – додав прем’єр-міністр.

П’ятий інструмент – стимулювання споживчого попиту

Навіть незважаючи на війну, як каже Шмигаль, і всі труднощі, “ми маємо величезний потенціал розвитку”.

“У країнах ЄС власний виробник завжди на першому місці. 68% жителів Німеччини, Франції, Італії купують товари саме у своїх підприємців і цим постійно підживлюють національну економіку. Ми повинні запозичити цей позитивний досвід. Ми повинні купувати навіть більше”, – каже він.

Уряд уже, зокрема, прийняв ухвалу про просування товарів українського виробництва. Затвердили знак маркування бренду “Зроблено в Україні”, який виділить товари, які виробляють національний виробник, серед усіх інших.

“Сумарний прогнозований ефект зростання споживчого попиту – це +0,14% нашого ВВП, це понад 22 тис. нових робочих місць, це понад 4 млрд грн додаткових надходжень до бюджету. Довіра та повага до українського виробника в якомусь сенсі має стати нашою загальною ідеологією на наступні десятиліття, бо тільки так ми зможемо подолати всі наслідки цієї війни, відновитись, бути конкурентоспроможними у світі”, – резюмував Шмигаль.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2025 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2025 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]