Барометр ДТЕК відключив світло в одеській квартирі за борги у понад 70 тисяч

ДТЕК відключив світло в одеській квартирі за борги у понад 70 тисяч

Просмотров: 425
9 Лютого 2024, 17:45

На початок 2024 року борги одеситів за комунальні послуги становлять понад три мільярди гривень. В Одесі почали вимикати світло через борги.

Ситуацію прокоментував керівник Центру підтримки багатоквартирних будинків Валентин Бороган в етері 7 каналу.

Він розповів, що  ДТЕК проводить відключення не лише великих об’єктів, таких як багатоповерхові будинки, але є вже й відключення квартир.

Він навів приклад, коли за однією квартирою мешканці накопичили борги за спожиту електроенергію на понад 70 тисяч гривень.

"Цей борг виник ще до 2022 року. Тобто люди цілеспрямовано не платили. Коли їх відключили протягом доби, гроші надійшли на рахунок. Крім того, за поновлення електрики вони ще сплатили 2600 гривень", – розповів Бороган.

Раніше голова Комітету енергетики та ЖКП Андрій Герус розповів, які категорії вчасно сплачують за електроенергію, а хто найчастіше накопичує борги.

Він зазначив, що пенсіонери та субсидіанти (отримувачі субсидій) є найбільш дисциплінованими платниками за житлово-комунальні послуги. Але водночас є достатньо забезпечені люди із зарплатою понад 1000 доларів, які почали зловживати певними нормами та накопичувати борги за електроенергію.

Крім того, за словами нардепа, є ще досить багато підприємств, які не платили за електроенергію, тому що думали, що під час війни можна не платити й придумувати якісь пояснення, при чому мова йде про підприємства, які знаходяться далеко від лінії фронту.

Нагадаємо, Кабмін скасував заборону на припинення житлово-комунальних послуг, нарахування та стягнення штрафів і пені, стягнення заборгованості за ЖКП для населення у разі несплати. При цьому мораторій і надалі діятиме на територіях, на яких ведуться бойові дії.

Тариф на електроенергію для населення наразі складає 2,64 гривні за кіловат на годину. Також не відключатимуть ЖКП за борги, якщо нерухоме майно споживача було пошкоджене внаслідок бойових дій. При цьому власник має проінформувати про такий випадок виконавця комунальної послуги.

Ірина Глухова

Швидкий кредит на картку з поганою кредитною історією, без довідок, без дзвінків і без фото.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]