Барометр У військовій частині помер мобілізований з інвалідністю: хворобу «не побачили» на ВЛК, триває розслідування

У військовій частині помер мобілізований з інвалідністю: хворобу «не побачили» на ВЛК, триває розслідування

Просмотров: 577
9 Лютого 2024, 16:07

Спеціалізована прокуратура у сфері оборони взяла на контроль досудове розслідування кримінальних проваджень за фактом смерті мобілізованого з інвалідністю у військовій частині Одеської області.

Про це повідомляє у  Telegram-каналі  уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець.За словами Лубинця, на його запит спеціалізована прокуратура у сфері оборони взяла на контроль, а також забезпечила проведення заходів нагляду, спрямованих на ефективне досудове розслідування кримінальних проваджень за фактом смерті чоловіка. Мова йде про:

  • непроведення належного медичного огляду військовозобов’язаного;
  • неприйняття посадовими особами в/год своєчасних та необхідних заходів медичної допомоги.

“Крім того, для недопущення надалі скоєння таких правопорушень, звернувся до органів військового командування щодо посилення контролю та неухильного дотримання вимог законодавства під час проведення мобілізаційних заходів, військового обліку громадян та проходження ними ВВК у ТЦК та СП”, – пише омбудсмен.

Лубинець додав, що перебіг досудових розслідувань після смерті чоловіка перебуває під його постійним контролем.

Померлий на початку серпня 2023 року мобілізований був «інвалідом з дитинства з епілепсією», однак у ТЦК були документи, які свідчать про те, що чоловік здоровий та придатний до служби. Документи надали із лікарні, де він проходив медкомісію.

Під час досудового розслідування слідчі перевіряли законність призову на військову службу чоловіка з урахуванням стану його здоров’я та обставин надання медичної допомоги мобілізованому після нападу епілепсії.

Як зазначив голова Одеської обласної військової адміністрації (ОВА) Олег Кіпер, усі винні мають бути покарані, втім, для цього необхідно дочекатися офіційних результатів слідства.

Швидкий кредит на картку з поганою кредитною історією, без довідок, без дзвінків і без фото.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]