Барометр Держава виплатила 430 млн грн винагороди суддям, які не здійснювали правосуддя чи взагалі є колаборантами

Держава виплатила 430 млн грн винагороди суддям, які не здійснювали правосуддя чи взагалі є колаборантами

Просмотров: 463
9 Лютого 2024, 11:51

Держаудитслужба виявила численні порушення під час аудиту Державної судової адміністрації. Зокрема, виявлено, що 374 судді місцевих загальних судів не здійснювали правосуддя, але все одно отримували виплату суддівської винагороди.

Вона обійшлася бюджету в понад 430 млн грн.

Аудит охопив діяльність Державної судової адміністрації за період 2021-2022 роки та перше півріччя 2023 року.

«Ми проводимо аудит Державної судової адміністрації, під час якого виявили шокуючі факти. Наприклад, деякі судді продовжують отримувати заробітну плату, не виконуючи свої повноваження. Ще більше – судді, які під вартою чи взагалі стали громадянами рф також отримають винагороду з бюджету», – повідомила голова Держаудитслужби Алла Басалаєва.

Із загальної кількості лише 110 суддів не здійснювали правосуддя з незалежних від них причин. Частина з них – подали документи, але досі не призначені ВККС, частина – мобілізовані.

Ще 9 суддів отримували винагороду попри те, що їх було відсторонено від здійснення правосуддя через притягнення до кримінальної чи дисциплінарної відповідальності. Такі порушники обійшлися бюджету у 6,5 млн грн.

Серед найвідоміших випадків – суддя Макарівського районного суду Київської області Тандир О., який з травня минулого року перебуває під вартою. Але за червень-листопад минулого року цей суддя отримав майже 400 тис. грн суддівської винагороди.

Інший випадок – суддя Брянського міського суду Луганської області отримав винагороди та нарахувань з 2021 року на загальну суму 2,4 млн грн. Причому цей суддя набув громадянство іншої держави (російської федерації).

Також під час аудиту були встановлені випадки непропорційного забезпечення судів розхідними матеріалами: марками, конвертами, папером, що впливало на ефективність діяльності та виконання безпосередніх функцій. Одні суди страждали від браку матеріалів, а інші отримували їх у профіциті.

Захід з державного фінансового контролю триває.

Державна аудиторська служба України

Швидкий кредит на картку з поганою кредитною історією, без довідок, без дзвінків і без фото.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]