Барометр У Пенсійному фонді розповіли, хто з пенсіонерів отримує надбавки до пенсій

У Пенсійному фонді розповіли, хто з пенсіонерів отримує надбавки до пенсій

Просмотров: 55507
27 Січня 2024, 13:28

Начальниця управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду поінформувала, що надбавка до пенсій в Україні виплачується щомісячно пенсіонерам, які досягли певного віку.

Про це розповіла Вікторія Поляковська.

“Ці доплати існують уже не перший рік. Вони виплачуються щомісячно пенсіонерам, які досягають відповідного віку: 70, років, 75, 80 років. Тобто при досягненні особою цього віку їй одночасно без звернення встановлюється ця доплата. Є надбавки, які встановлюються автоматично, а є такі, щодо яких потрібно звертатися. На це треба звернути велику увагу”, — сказала Поляковська.

За її словами, при призначенні пенсії доплата за понаднормовий стаж призначається автоматично, але людина повинна звернутися за призначенням пенсії.

“Наступні доплати, які призначаються автоматично, за якими не потрібно звертатися, якщо людина досягає 65-річного віку і має необхідний стаж: жінка 30 років, чоловік 35 років. Їм встановлюється доплата, якщо розмір пенсії не перевищує 40% від мінімальної заробітної плати. З 1 січня мінімальна зарплата в Україні становить 7100 грн. Якщо у 65-річної людини, яка має необхідний стаж, розмір пенсії менше, ніж 2840 грн, їй встановлюється відповідна доплата. Тобто без звернення особи. Також для 70-річних людей встановлюється доплата до 300 грн без звернення при досягненні цього віку. Аналогічний підхід і до 75-річних (доплата до 456 грн — ред.), і до 80-річних (доплата до 570 грн — ред.)”, — пояснила вона.

Крім того, додає Поляковська, є підвищення, щодо яких теж не треба звертатися.

“Це підвищення “дітям війни”. Вони були встановлені автоматично ще у 2007 році при ухваленні відповідного закону”, — сказала начальниця управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду в Закарпатській області.

Щодо тих підвищень та надбавок, для яких людина повинна подати документи, відповідну заяву, то за її словами, є поняття “надбавок на непрацездатних неповнолітніх дітей”.

“Ця надбавка призначається у разі, якщо людина, яка отримує пенсію, має на своєму утриманні неповнолітню дитину і не працює. Для цього треба подати заяву та свідоцтво про народження дитини. Ця сума стала. Але якщо це стосується пенсій, призначених відповідно до закону про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, то ця сума становить 150 грн. А якщо пенсія призначена відповідно до закону про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, тобто це всі наші військовослужбовці, то для таких встановлюється надбавка у розмірі 50% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Один раз встановивши таку надбавку, її перераховують щоразу в разі зміни прожиткового мінімуму”, — сказала Поляковська.

Пенсійна система України

Пенсійна система України, яка працює зараз, спирається на принцип солідарності поколінь. Це означає, що ті, хто працюють, фінансують пенсії тих, хто закінчив трудову діяльність. Тобто внески, які робляться у Пенсійний фонд України, йдуть на виплату пенсій.

На кінець 2021 року, за даними Держстату, в Україні працювало 15,5 млн людей. Новіших даних немає, адже після 24 лютого 2022-го такі дослідження не проводяться. За даними Пенсійного фонду України, на 1 липня 2022 року пенсію в Україні отримували 10,7 млн людей.

Трирівнева пенсійна система

Пенсійна реформа в Україні розпочалася ще у 2004 році. Тоді прийняли закони “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та “Про недержавне пенсійне забезпечення”. Ціль реформи — перейти на трирівневу пенсійну систему.

Перший рівень — це солідарні пенсії. Коли громадяни, що працюють, сплачують внески до Пенсійного фонду, і з цих коштів виплачуються пенсії нинішнім пенсіонерам.

Другий рівень — система пенсійних накопичень. Коли людина, роботодавець або обоє сплачують щомісячно відсоток до спеціального пенсійного фонду, яким людина буде користуватися після виходу на пенсію. Одна з переваг накопичувальної пенсії — її можна передати у спадок.

Третій рівень — добровільне недержавне пенсійне забезпечення. Завдяки йому можна накопичити додаткові пенсійні кошти для себе, близьких або працівників свого підприємства.

Зараз в Україні функціонують лише перший і третій рівні. Тобто діє змішана пенсійна система.

Джерело: Суспільне

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]