Барометр У закладах освіти Южноукраїнська розпочали роботу офіцери служби освітньої безпеки

У закладах освіти Южноукраїнська розпочали роботу офіцери служби освітньої безпеки

Просмотров: 9801
24 Січня 2024, 11:11

У закладах  загальної  середньої освіти міста Южноукраїнська  розпочалася  реалізація першого етапу проєкту «Офіцери служби освітньої безпеки».

Упровадження даного  проєкту стало  можливим у зв’язку  із  прийняттям  Кабінетом  Міністрів України  Концепції безпеки закладів освіти (розпорядження КМУ від 07.04.2023 №301-р)  та постанови Кабінету   Міністрів України  від 22.12.2023 №1364, якою внесено зміни до категорій об’єктів, затверджених Постаново КМУ від 21.11.2018 № 975 «Про затвердження категорій об’єктів державної власності та сфер державного регулювання, які підлягають охороні на договірних засадах». У відповідності  до п.19 зазначеної Постанови заклади освіти державної та комунальної форм власності підлягають охороні органами поліції охорони  на договірних засадах.  Відповідно  до наказу Головного управління Національної поліції в Миколаївській області від 11.01.2024 №102 та  листа  департаменту освіти Миколаївської обласної  військової державної  адміністрації від 18.01.2024 №77/02/01-01.17  визначено що участь у проєкті  приймають 38  закладів  загальної середньої освіти у Миколаївській області,   у тому числі 5 ліцеїв міста Южноукраїнська. у яких організовано  очне та змішане  навчання здобувачів освіти. Згодом їх замінять офіцери служби освітньої безпеки, які після оголошення набору пройдуть відбір та відповідну підготовку.

Цей проєкт реалізується за ініціативи керівництва держави за участі Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції. Його мета – захистити дітей у школах в умовах повномасштабної війни та створити безпекове середовище після війни.

Важливо, що при цьому офіцер Служби освітньої безпеки – це не охоронець, а фахівець з питань безпеки в освітньому закладі. Окрім поліцейських навичок та виконання протоколу безпеки, він матиме знання з психології дитини, аби розуміти її та за потреби вчасно допомогти та вжити необхідних заходів. Офіцери служби освітньої безпеки стануть медіаторами між адміністраціями шкіл, батьківськими комітетами й дітьми та разом із педагогами працюватимуть над створенням безпечного середовища для дітей.

До повноважень поліцейських входитиме пропускний режим (в багатьох школах встановлюватимуть спецрамки та металошукачі), комунікація з екстреними службами, виклик поліції та особисте реагування на правопорушення.

Один із найважливіших моментів у роботі – спілкування з дітьми у навчальному закладі, зокрема про загрозу вибухонебезпечних та будь-яких невідомих предметів, з якими дитина може стикнутися.

Поліцейські нестимуть службу в такому режимі тимчасово, поки майбутні офіцери Служби освітньої безпеки після оголошення конкурсу проходитимуть відбір, навчання та підготовку.

Нова модель освітнього правопорядку покликана забезпечити безпечне середовище, в якому зростатимуть діти.

Більш детальна інформація для учасників освітнього процесу буде надана у найближчий час.

Швидкий кредит на картку з поганою кредитною історією, без довідок, без дзвінків і без фото.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]