Телескоп Евкліда, також відомий як телескоп “темного Всесвіту”, зробив перші повноколірні світлини космосу.
“Ми ніколи не бачили подібних астрономічних зображень із такою кількістю деталей”, – описав знімки учасник місії Рене Лаурейс, повідомляє Space.com.
За словами астрономів, на світлинах показані раніше невидимі особливості навіть деяких глибоко вивчених космічних об’єктів.
Наразі вчені кажуть, що телескоп готовий скласти карту “темної, невидимої сторони нашого Всесвіту“.
Зокрема, телескоп має показати таємниці темної матерії, вивчаючи мільярди галактик, які знаходяться на відстані до 10 мільярдів світлових років від Землі.
Від так, на перших 5 знімках Евклід телескопа зображена:
“Прихована галактика” або IC 342 розташована на відстані приблизно 11 мільйонів світлових років від Землі.
Її назва пов’язана з тим, що вона розташована за диском рідної нам галактики Чумацький Шлях й зазвичай перекривається космічним газом, пилом та зорями.
За словами астрономів, IC 342 є спіральною галактикою, подібною до Чумацького Шляху.
Оскільки досліджувати нашу власну галактику важко, й ми можемо бачити її лише з краю, вивчення IC 342 може допомогти вченим більше дізнатися про Чумацький Шлях.
Зокрема, нові деталі, виявлені Евклідом, можуть допомогти простежити історію та еволюцію зірок, зазначив дослідник з Національного інституту астрофізики в Італії Леслі Хант.
“Завдяки знімку ми маємо широкий огляд всіє галактики. Також можна збільшити масштаб, аби розрізнити окремі зірки та зоряні скупчення”, – додав Хант.
На знімку, який зробив телескоп, видно понад 1000 галактик, що світяться в сузір’ї Персея, яке розташоване на відстані приблизно 240 мільйонів світлових років від Землі.
За словами астрономів, скупчення галактик, оточених перегрітим газом, вважається однією з наймасивніших космічних структур у Всесвіті.
На фото великі галактики цього скупчення можна помітити за їхнім жовтувато-білими гало, схожими на вуличні ліхтарі в туманну ніч.
Також на знімку видно близько 100 тисяч інших галактик. Вони помічені білими, жовтими та червоними цятками.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".