Барометр Шмигаль запропонував Польщі, Угорщині та Словаччині компроміс щодо експорту зерна

Шмигаль запропонував Польщі, Угорщині та Словаччині компроміс щодо експорту зерна

Просмотров: 154
19 Вересня 2023, 14:37

Україна подасть позов до СОТ та заборонить імпорт продовольчої продукції з Польщі, Угорщини та Словаччини у відповідь на їхні дії. Але можливим є компроміс.

Про це повідомляє прем’єр-міністр Денис Шмигаль у  Telegram .

Як зазначив прем’єр, Україна подасть позов до Світової організації торгівлі проти Польщі, Угорщини та Словаччини через односторонні обмеження на імпорт української агропродукції.

“Одночасно наш уряд пропонує ЄС та країнам-сусідам компромісний сценарій. Ми вже представили Європейській комісії план дій щодо контролю за експортом 4 груп агротоварів з України”, – написав він.

За його словами, такий контроль допоможе запобігти будь-яким спотворенням ринку в сусідніх державах-членах ЄС. “Зокрема, плануємо ухвалити постанову, яка передбачає, що товари, що йдуть у режимі експорту до 5 держав-сусідів, отримуватимуть верифікацію та погодження від українського Міністерства економіки”, – додав прем’єр.

Шмигаль повідомив, що Україна вже подала формальний запит до Польщі, Угорщини та Словаччини щодо порушення норм Світової організації торгівлі.

“Також ми розпочинаємо антидискримінаційне розслідування проти недружніх дій цих країн у торговельній сфері на основі статистики 2023 року. Якщо Польща та Угорщина не погодяться на узгоджені з Єврокомісією заходи та не скасують односторонніх заборон щодо наших товарів, ми ухвалимо рішення про заборону імпорту в Україну певних категорій товарів із зазначених країн”, – додав він

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]